139
edits
Dunstvangeet (talk | contribs) (→Grass) |
Dunstvangeet (talk | contribs) (→Grass) |
||
Line 53: | Line 53: | ||
! width=10% | Rate | ! width=10% | Rate | ||
|- | |- | ||
| align="center" | | align="center" | {{p|Caterpie}} | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokemon Red and Blue|B]] | |||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | Grass | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | | | align="center" | 7 | ||
| align="center" | | | align="center" | 25% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p|Metapod}} | |||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokemon Red and Blue|B]] | | align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokemon Red and Blue|B]] | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | | align="center" | Grass | ||
| align="center | | align="center" | 8 | ||
| align="center" | | | align="center" | 15% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p| | | align="center" | {{p|Weedle}} | ||
| align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | |||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | | | align="center" | 7 | ||
| align="center" | | | align="center" | 25% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p|Kakuna}} | | align="center" | {{p|Kakuna}} | ||
Line 90: | Line 83: | ||
| align="center" | Grass | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | 8 | | align="center" | 8 | ||
| align="center" | | | align="center" | 15% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p| | | align="center" rowspan=2 | {{p|Pidgey}} | ||
| align="center" | | | align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | ||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokemon Red and Blue|B]] | | align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokemon Red and Blue|B]] | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | | | align="center" | 12-13 | ||
| align="center" | | | align="center" | 20% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokemon Yellow|Y]] | |||
| align="center" | Grass | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | | | align="center" | 13-17 | ||
| align="center" | | | align="center" | 29% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p|Pidgeotto}} | |||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokemon Yellow|Y]] | | align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokemon Yellow|Y]] | ||
| align="center" | | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | | | align="center" | 17 | ||
| align="center" | | | align="center" | 1% | ||
|- | |- | ||
| align="center" rowspan=2 | {{p| | | align="center" rowspan=2 | {{p|Oddish}} | ||
| align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | | align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | Grass | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | 12- | | align="center" | 12-14 | ||
| align="center" | | | align="center" | 25% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center | | align="center" | | ||
| align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokemon Yellow|Y]] | | align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokemon Yellow|Y]] | ||
| align="center" | | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | | | align="center" | 12-14 | ||
| align="center" | | | align="center" | 35% | ||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p|Venonat}} | | align="center" | {{p|Venonat}} | ||
Line 138: | Line 131: | ||
| align="center" | ? | | align="center" | ? | ||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p| | | align="center" rowspan=2 | {{p|Abra}} | ||
| align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | | align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | ||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokemon Red and Blue|B]] | |||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" | Grass | |||
| align="center" | 8-12 | |||
| align="center" | 20% | |||
|- | |||
| align="center" | {{p|Bellsprout}} | |||
| align="center" | | | align="center" | | ||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokemon Red and Blue|B]] | |||
| align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokemon Yellow|Y]] | |||
| align="center" | Grass | | align="center" | Grass | ||
| align="center" | | | align="center" | 12-14 | ||
| align="center" | | | align="center" | 25% | ||
|} | |} | ||
edits