4,401
edits
Line 139: | Line 139: | ||
|- | |- | ||
| 67 || {{M|Hyper Beam}} | | 67 || {{M|Hyper Beam}} | ||
|} | |||
==By TM/HM== | |||
{| border="1" style="border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | |||
|- style="background: #{{fire color}};" | |||
! Game | |||
![[Generation IV]] | |||
|- | |||
| TM01 || {{m|Focus Punch}} | |||
|- | |||
| TM06 || {{m|Toxic}} | |||
|- | |||
| TM10 || {{m|Hidden Power}} | |||
|- | |||
| TM11 || {{m|Sunny Day}} | |||
|- | |||
| TM12 || {{m|Taunt}} | |||
|- | |||
| TM15 || {{m|Hyper Beam}} | |||
|- | |||
| TM17 || {{m|Protect}} | |||
|- | |||
| TM21 || {{m|Frustration}} | |||
|- | |||
| TM22 || {{m|Solarbeam}} | |||
|- | |||
| TM23 || {{m|Iron Tail}} | |||
|- | |||
| TM24 || {{m|Thunderbolt}} | |||
|- | |||
| TM26 || {{m|Earthquake}} | |||
|- | |||
| TM27 || {{m|Return}} | |||
|- | |||
| TM29 || {{m|Psychic}} | |||
|- | |||
| TM31 || {{m|Brick Break}} | |||
|- | |||
| TM32 || {{m|Double Team}} | |||
|- | |||
| TM35 || '''{{m|Flamethrower}}''' | |||
|- | |||
| TM38 || '''{{m|Fire Blast}}''' | |||
|- | |||
| TM39 || {{m|Rock Tomb}} | |||
|- | |||
| TM41 || {{m|Torment}} | |||
|- | |||
| TM42 || {{m|Facade}} | |||
|- | |||
| TM43 || {{m|Secret Power}} | |||
|- | |||
| TM44 || {{m|Rest}} | |||
|- | |||
| TM45 || {{m|Attract}} | |||
|- | |||
| TM46 || {{m|Thief}} | |||
|- | |||
| TM50 || '''{{m|Overheat}}''' | |||
|- | |||
| TM52 || {{m|Focus Bomb}} | |||
|- | |||
| TM56 || {{m|Hurl}} | |||
|- | |||
| TM58 || {{m|Endure}} | |||
|- | |||
| TM61 || {{m|Will-O-Wisp}} | |||
|- | |||
| TM68 || {{m|Giga Attack}} | |||
|- | |||
| TM78 || {{m|Entice}} | |||
|- | |||
| TM80 || {{m|Rock Slide}} | |||
|- | |||
| TM82 || {{m|Sleep Talk}} | |||
|- | |||
| TM83 || {{m|Nature Blessing}} | |||
|- | |||
| TM87 || {{m|Swagger}} | |||
|- | |||
| TM90 || {{m|Substitute}} | |||
|- | |||
| HM04 || {{m|Strength}} | |||
|- | |||
| HM06 || {{m|Rock Smash}} | |||
|- | |||
| HM08 || {{m|Rock Climb}} | |||
|} | |} | ||
edits