5,080
edits
mNo edit summary |
(→Pokémon that have Shining counterparts: Wikicode <3) |
||
Line 20: | Line 20: | ||
*{{TCG|Unnumbered Promotional cards}} | *{{TCG|Unnumbered Promotional cards}} | ||
==Pokémon | ==List of Shining Pokémon== | ||
{| {{bluetable2|r sortable}} | |||
|- class="l" style="background: #DDDDFF;" | |||
! class="l" | Pokémon | |||
! class="l" class="unsortable" | Type | |||
! class="l" | Card | |||
! class="l" | Expansion | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Charizard}} | |||
| class="c" | {{e|Fire}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Charizard|107}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Raichu}} | |||
| class="c" | {{e|Lightning}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Raichu|111}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Magikarp}} | |||
| class="c" | {{e|Water}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Revelation|Shining Magikarp|66}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Revelation}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Gyarados}} | |||
| class="c" | {{e|Water}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Revelation|Shining Gyarados|65}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Revelation}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Kabutops}} | |||
| class="c" | {{e|Fighting}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Kabutops|108}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Mewtwo}} | |||
| class="c" | {{e|Psychic}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Mewtwo|109}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Mew}} | |||
| class="c" | {{e|Psychic}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|CoroCoro|Shining Mew|promo}} | |||
| class="l" | {{TCG|Unnumbered Promotional cards}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Noctowl}} | |||
| class="c" | {{e|Colorless}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Noctowl|110}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Steelix}} | |||
| class="c" | {{e|Metal}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Steelix|112}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Tyranitar}} | |||
| class="c" | {{e|Darkness}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Tyranitar|113}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|- | |||
| class="l" | {{TCG|Celebi}} | |||
| class="c" | {{e|Grass}} | |||
| class="l" | {{TCG ID|Neo Destiny|Shining Celebi|106}} | |||
| class="l" | {{TCG|Neo Destiny}} | |||
|} | |||
[[Category:TCG]] | [[Category:TCG]] | ||
[[Category:Variant Pokémon]] | [[Category:Variant Pokémon]] |
edits