10,987
edits
(→In the core series games: SwSh DLC locations) |
|||
Line 43: | Line 43: | ||
| {{gameabbrev8|SwSh}}{{gameabbrev8|IA}} | | {{gameabbrev8|SwSh}}{{gameabbrev8|IA}} | ||
| | | | ||
| [[ | | Hidden [[recurring item]] ([[Soothing Wetlands]]) | ||
|- | |- | ||
| {{gameabbrev8|SwSh}}{{gameabbrev8|CT}} | | {{gameabbrev8|SwSh}}{{gameabbrev8|CT}} | ||
| | | | ||
| [[ | | Hidden [[recurring item]] ([[Giant's Bed]]) | ||
|- | |- | ||
| {{gameabbrev8|BDSP}} | | {{gameabbrev8|BDSP}} | ||
Line 60: | Line 60: | ||
| [[Area Zero]], [[West Province (Area One)]] | | [[Area Zero]], [[West Province (Area One)]] | ||
| [[Chansey Supply]] (after earning 6 [[Badge|Gym Badges]])<br>[[Academy Ace Tournament]]<br>[[Tera Raid Battle]]s (5★, 6★) | | [[Chansey Supply]] (after earning 6 [[Badge|Gym Badges]])<br>[[Academy Ace Tournament]]<br>[[Tera Raid Battle]]s (5★, 6★) | ||
|- | |||
| {{gameabbrev9|SV}}{{gameabbrev9|TM}} | |||
| | |||
| [[Ogre Oustin']] | |||
|} | |} | ||
|} | |} |
edits