16,609
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 14: | Line 14: | ||
| wild [[Mewtwo (M01)|Mewtwo]] | | wild [[Mewtwo (M01)|Mewtwo]] | ||
| [[EP063]]<br>[[JN136]] | | [[EP063]]<br>[[JN136]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 63}} | ||
|- | |- | ||
| #0243 | | #0243 | ||
Line 20: | Line 20: | ||
| wild {{p|Raikou}} | | wild {{p|Raikou}} | ||
| [[EP180]] | | [[EP180]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 180}} | ||
|- | |- | ||
| #0244 | | #0244 | ||
Line 26: | Line 26: | ||
| wild {{p|Entei}} | | wild {{p|Entei}} | ||
| [[EP259]] | | [[EP259]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 259}} | ||
|- | |- | ||
| #0250 | | #0250 | ||
Line 32: | Line 32: | ||
| wild [[Ho-Oh (anime)|Ho-Oh]] | | wild [[Ho-Oh (anime)|Ho-Oh]] | ||
| [[EP001]]<br>[[JN136]] | | [[EP001]]<br>[[JN136]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1}} | ||
|- | |- | ||
| #0332 | | #0332 | ||
Line 38: | Line 38: | ||
| [[Harley's Cacturne]] | | [[Harley's Cacturne]] | ||
| [[AG103]]<br>[[AG187]] | | [[AG103]]<br>[[AG187]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 377}} | ||
|- | |- | ||
| #0374 | | #0374 | ||
Line 44: | Line 44: | ||
| [[Morrison's Beldum]] | | [[Morrison's Beldum]] | ||
| [[AG118]]<br>[[AG126]] | | [[AG118]]<br>[[AG126]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 392}} | ||
|- | |- | ||
| #0380 | | #0380 | ||
Line 50: | Line 50: | ||
| wild [[Latias (anime)|Latias]] | | wild [[Latias (anime)|Latias]] | ||
| [[JN137]]<br>[[JN146]] | | [[JN137]]<br>[[JN146]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1222}} | ||
|- | |- | ||
| #0383 | | #0383 | ||
Line 56: | Line 56: | ||
| wild {{DL|Kyogre and Groudon (Ruby and Sapphire series)|Groudon}} | | wild {{DL|Kyogre and Groudon (Ruby and Sapphire series)|Groudon}} | ||
| [[AG097]]<br>[[AG098]] | | [[AG097]]<br>[[AG098]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 371}} | ||
|- | |- | ||
| #0385 | | #0385 | ||
Line 62: | Line 62: | ||
| wild {{p|Jirachi}} | | wild {{p|Jirachi}} | ||
| [[BW132]] | | [[BW132]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 789}} | ||
|- | |- | ||
| #0424 | | #0424 | ||
Line 68: | Line 68: | ||
| [[Dawn's Ambipom]] | | [[Dawn's Ambipom]] | ||
| [[DP060]]<br>[[DP124]] | | [[DP060]]<br>[[DP124]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 526}} | ||
|- | |- | ||
| #0455 | | #0455 | ||
Line 74: | Line 74: | ||
| [[James's Carnivine]] | | [[James's Carnivine]] | ||
| [[DP002]]<br>[[JN147]] | | [[DP002]]<br>[[JN147]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 468}} | ||
|- | |- | ||
| #0480 | | #0480 | ||
Line 80: | Line 80: | ||
| wild {{DL|Lake guardians (anime)|Uxie}} | | wild {{DL|Lake guardians (anime)|Uxie}} | ||
| [[DP133]]<br>[[DP151]] | | [[DP133]]<br>[[DP151]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 599}} | ||
|- | |- | ||
| #0481 | | #0481 | ||
Line 86: | Line 86: | ||
| wild {{DL|Lake guardians (anime)|Mesprit}} | | wild {{DL|Lake guardians (anime)|Mesprit}} | ||
| [[DP001]]<br>[[DP151]] | | [[DP001]]<br>[[DP151]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 467}} | ||
|- | |- | ||
| #0482 | | #0482 | ||
Line 92: | Line 92: | ||
| wild {{DL|Lake guardians (anime)|Azelf}} | | wild {{DL|Lake guardians (anime)|Azelf}} | ||
| [[DP078]]<br>[[DP151]] | | [[DP078]]<br>[[DP151]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 544}} | ||
|- | |- | ||
| #0490 | | #0490 | ||
Line 98: | Line 98: | ||
| wild {{p|Manaphy}} | | wild {{p|Manaphy}} | ||
| [[JN046]] | | [[JN046]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1131}} | ||
|- | |- | ||
| #0493 | | #0493 | ||
Line 104: | Line 104: | ||
| wild {{p|Arceus}} | | wild {{p|Arceus}} | ||
| [[JN090]] | | [[JN090]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1175}} | ||
|- | |- | ||
| #0497 | | #0497 | ||
Line 110: | Line 110: | ||
| [[Trip's Serperior]] | | [[Trip's Serperior]] | ||
| [[BW090]]<br>[[BW104]] | | [[BW090]]<br>[[BW104]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 747}} | ||
|- | |- | ||
| #0503 | | #0503 | ||
Line 116: | Line 116: | ||
| {{DL|Cameron (Unova)|Samurott|Cameron's Samurott}} | | {{DL|Cameron (Unova)|Samurott|Cameron's Samurott}} | ||
| [[BW094]]<br>[[BW107]] | | [[BW094]]<br>[[BW107]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 751}} | ||
|- | |- | ||
| #0518 | | #0518 | ||
Line 122: | Line 122: | ||
| {{DL|Fennel|Musharna|Fennel's Musharna}} | | {{DL|Fennel|Musharna|Fennel's Musharna}} | ||
| [[BW006]]<br>[[BW036]] | | [[BW006]]<br>[[BW036]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 663}} | ||
|- | |- | ||
| #0603 | | #0603 | ||
Line 128: | Line 128: | ||
| {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Eelektrik}} | | {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Eelektrik}} | ||
| [[BW125]] | | [[BW125]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 782}} | ||
|- | |- | ||
| #0616 | | #0616 | ||
Line 134: | Line 134: | ||
| {{DL|Professor Juniper|Accelgor|Professor Juniper's Shelmet}} | | {{DL|Professor Juniper|Accelgor|Professor Juniper's Shelmet}} | ||
| [[BW049]] | | [[BW049]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 706}} | ||
|- | |- | ||
| #0640 | | #0640 | ||
Line 140: | Line 140: | ||
| {{DL|Horace|Virizion|Horace's Virizion}} | | {{DL|Horace|Virizion|Horace's Virizion}} | ||
| [[JN133]]<br>[[JN134]] | | [[JN133]]<br>[[JN134]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1218}} | ||
|- | |- | ||
| #0641 | | #0641 | ||
Line 146: | Line 146: | ||
| wild {{DL|Forces of Nature (anime)|Tornadus|Tornadus}} | | wild {{DL|Forces of Nature (anime)|Tornadus|Tornadus}} | ||
| [[BW059]]<br>[[BW097]] | | [[BW059]]<br>[[BW097]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 716}} | ||
|- | |- | ||
| #0642 | | #0642 | ||
Line 152: | Line 152: | ||
| wild {{DL|Forces of Nature (anime)|Thundurus|Thundurus}} | | wild {{DL|Forces of Nature (anime)|Thundurus|Thundurus}} | ||
| [[BW059]]<br>[[BW097]] | | [[BW059]]<br>[[BW097]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 716}} | ||
|- | |- | ||
| #0645 | | #0645 | ||
Line 158: | Line 158: | ||
| wild {{DL|Forces of Nature (anime)|Landorus|Landorus}} | | wild {{DL|Forces of Nature (anime)|Landorus|Landorus}} | ||
| [[BW060]]<br>[[BW097]] | | [[BW060]]<br>[[BW097]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 717}} | ||
|- | |- | ||
| #0648 | | #0648 | ||
Line 164: | Line 164: | ||
| wild [[Meloetta (anime)|Meloetta]] | | wild [[Meloetta (anime)|Meloetta]] | ||
| [[BW082]]<br>[[BW097]] | | [[BW082]]<br>[[BW097]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 739}} | ||
|- | |- | ||
| #0680 | | #0680 | ||
Line 170: | Line 170: | ||
| {{DL|Sawyer|Aegislash|Sawyer's Doublade}} | | {{DL|Sawyer|Aegislash|Sawyer's Doublade}} | ||
| [[XY119]] | | [[XY119]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 918}} | ||
|- | |- | ||
| #0683 | | #0683 | ||
Line 176: | Line 176: | ||
| {{DL|Aria (anime)|Aromatisse|Aria's Aromatisse}} | | {{DL|Aria (anime)|Aromatisse|Aria's Aromatisse}} | ||
| [[XY064]]<br>[[XY113]] | | [[XY064]]<br>[[XY113]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 863}} | ||
|- | |- | ||
| #0713 | | #0713 | ||
Line 182: | Line 182: | ||
| {{DL|Wulfric|Avalugg|Wulfric's Avalugg}} | | {{DL|Wulfric|Avalugg|Wulfric's Avalugg}} | ||
| [[XY120]]<br>[[XY122]] | | [[XY120]]<br>[[XY122]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 919}} | ||
|- | |- | ||
| #0716 | | #0716 | ||
Line 188: | Line 188: | ||
| wild {{p|Xerneas}} | | wild {{p|Xerneas}} | ||
| [[XY041]] | | [[XY041]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 840}} | ||
|- | |- | ||
| #0720 | | #0720 | ||
Line 194: | Line 194: | ||
| wild {{p|Hoopa}} | | wild {{p|Hoopa}} | ||
| [[JN046]] | | [[JN046]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1131}} | ||
|- | |- | ||
| #0723 | | #0723 | ||
Line 200: | Line 200: | ||
| {{DL|Hau|Decidueye|Hau's Dartrix}} | | {{DL|Hau|Decidueye|Hau's Dartrix}} | ||
| [[SM097]] | | [[SM097]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1036}} | ||
|- | |- | ||
| #0726 | | #0726 | ||
Line 206: | Line 206: | ||
| [[Ash's Torracat]] | | [[Ash's Torracat]] | ||
| [[SM063]]<br>[[SM143]] | | [[SM063]]<br>[[SM143]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1002}} | ||
|- | |- | ||
| #0740 | | #0740 | ||
Line 212: | Line 212: | ||
| {{DL|Hala|Crabominable|Hala's Crabominable}} | | {{DL|Hala|Crabominable|Hala's Crabominable}} | ||
| [[SM060]] | | [[SM060]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 999}} | ||
|- | |- | ||
| #0748 | | #0748 | ||
Line 218: | Line 218: | ||
| wild {{p|Toxapex}} | | wild {{p|Toxapex}} | ||
| [[SM058]] | | [[SM058]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 997}} | ||
|- | |- | ||
| #0760 | | #0760 | ||
Line 224: | Line 224: | ||
| wild {{an|Bewear}} | | wild {{an|Bewear}} | ||
| [[SM001]]<br>[[JN076]] | | [[SM001]]<br>[[JN076]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 940}} | ||
|- | |- | ||
| #0763 | | #0763 | ||
Line 230: | Line 230: | ||
| [[Mallow's Tsareena]] | | [[Mallow's Tsareena]] | ||
| [[SM082]]<br>[[JN131]] | | [[SM082]]<br>[[JN131]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1021}} | ||
|- | |- | ||
| #0765 | | #0765 | ||
Line 236: | Line 236: | ||
| wild {{an|Oranguru}} | | wild {{an|Oranguru}} | ||
| [[SM039]] | | [[SM039]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 978}} | ||
|- | |- | ||
| #0768 | | #0768 | ||
Line 242: | Line 242: | ||
| {{DL|Guzma|Golisopod|Guzma's Golisopod}} | | {{DL|Guzma|Golisopod|Guzma's Golisopod}} | ||
| [[SM115]]<br>[[SM146]] | | [[SM115]]<br>[[SM146]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1054}} | ||
|- | |- | ||
| #0772 | | #0772 | ||
Line 248: | Line 248: | ||
| [[Gladion's Type: Null]] | | [[Gladion's Type: Null]] | ||
| [[SM037]]<br>[[SM049]] | | [[SM037]]<br>[[SM049]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 976}} | ||
|- | |- | ||
| #0773 | | #0773 | ||
Line 254: | Line 254: | ||
| [[Gladion's Silvally]] | | [[Gladion's Silvally]] | ||
| [[SM049]]<br>[[JN111]] | | [[SM049]]<br>[[JN111]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 988}} | ||
|- | |- | ||
| #0775 | | #0775 | ||
Line 260: | Line 260: | ||
| {{DL|Samson Oak|Komala|Samson Oak's Komala}} | | {{DL|Samson Oak|Komala|Samson Oak's Komala}} | ||
| [[SM002]]<br>[[SM129]] | | [[SM002]]<br>[[SM129]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 941}} | ||
|- | |- | ||
| #0781 | | #0781 | ||
Line 266: | Line 266: | ||
| wild {{p|Dhelmise}} | | wild {{p|Dhelmise}} | ||
| [[SM040]] | | [[SM040]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 979}} | ||
|- | |- | ||
| #0786 | | #0786 | ||
Line 272: | Line 272: | ||
| wild {{DL|Guardian deities (anime)|Tapu Lele}} | | wild {{DL|Guardian deities (anime)|Tapu Lele}} | ||
| [[SM020]]<br>[[SM144]] | | [[SM020]]<br>[[SM144]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 959}} | ||
|- | |- | ||
| #0787 | | #0787 | ||
Line 278: | Line 278: | ||
| wild {{DL|Guardian deities (anime)|Tapu Bulu}} | | wild {{DL|Guardian deities (anime)|Tapu Bulu}} | ||
| [[SM044]]<br>[[SM144]] | | [[SM044]]<br>[[SM144]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 983}} | ||
|- | |- | ||
| #0788 | | #0788 | ||
Line 284: | Line 284: | ||
| wild {{DL|Guardian deities (anime)|Tapu Fini}} | | wild {{DL|Guardian deities (anime)|Tapu Fini}} | ||
| [[SM044]]<br>[[SM144]] | | [[SM044]]<br>[[SM144]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 983}} | ||
|- | |- | ||
| #0789 | | #0789 | ||
Line 290: | Line 290: | ||
| wild {{DL|Nebby|In the anime|Cosmog}} | | wild {{DL|Nebby|In the anime|Cosmog}} | ||
| [[SM044]]<br>[[SM050]] | | [[SM044]]<br>[[SM050]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 983}} | ||
|- | |- | ||
| #0790 | | #0790 | ||
Line 296: | Line 296: | ||
| wild {{DL|Nebby|In the anime|Cosmoem}} | | wild {{DL|Nebby|In the anime|Cosmoem}} | ||
| [[SM050]]<br>[[SM052]] | | [[SM050]]<br>[[SM052]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 989}} | ||
|- | |- | ||
| #0794 | | #0794 | ||
Line 302: | Line 302: | ||
| wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Buzzwole}} | | wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Buzzwole}} | ||
| [[SM061]] | | [[SM061]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1000}} | ||
|- | |- | ||
| #0795 | | #0795 | ||
Line 308: | Line 308: | ||
| wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Pheromosa}} | | wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Pheromosa}} | ||
| [[SM114]] | | [[SM114]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1053}} | ||
|- | |- | ||
| #0796 | | #0796 | ||
Line 314: | Line 314: | ||
| wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Xurkitree}} | | wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Xurkitree}} | ||
| [[SM078]] | | [[SM078]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1017}} | ||
|- | |- | ||
| #0797 | | #0797 | ||
Line 320: | Line 320: | ||
| wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Celesteela}} | | wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Celesteela}} | ||
| [[SM069]] | | [[SM069]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1008}} | ||
|- | |- | ||
| #0798 | | #0798 | ||
Line 326: | Line 326: | ||
| wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Kartana}} | | wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Kartana}} | ||
| [[SM124]] | | [[SM124]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1063}} | ||
|- | |- | ||
| #0800 | | #0800 | ||
Line 332: | Line 332: | ||
| wild {{an|Necrozma}} | | wild {{an|Necrozma}} | ||
| [[SM087]]<br>[[SM090]] | | [[SM087]]<br>[[SM090]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1026}} | ||
|- | |- | ||
| #0801 | | #0801 | ||
Line 338: | Line 338: | ||
| {{DL|Lillie (anime)|Magearna|Lillie's Magearna}} | | {{DL|Lillie (anime)|Magearna|Lillie's Magearna}} | ||
| [[SM116]]<br>[[SM146]] | | [[SM116]]<br>[[SM146]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1055}} | ||
|- | |- | ||
| #0802 | | #0802 | ||
Line 344: | Line 344: | ||
| wild {{p|Marshadow}} | | wild {{p|Marshadow}} | ||
| [[SM057]] | | [[SM057]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 996}} | ||
|- | |- | ||
| #0805 | | #0805 | ||
Line 350: | Line 350: | ||
| wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Stakataka}} | | wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Stakataka}} | ||
| [[SM085]] | | [[SM085]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1024}} | ||
|- | |- | ||
| #0806 | | #0806 | ||
Line 356: | Line 356: | ||
| wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Blacephalon}} | | wild {{DL|Ultra Beasts (anime)|Blacephalon}} | ||
| [[SM078]] | | [[SM078]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1017}} | ||
|- | |- | ||
| #0807 | | #0807 | ||
Line 362: | Line 362: | ||
| {{DL|Dia (Alola)|Zeraora|Dia's Zeraora}} | | {{DL|Dia (Alola)|Zeraora|Dia's Zeraora}} | ||
| [[SM100]] | | [[SM100]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1039}} | ||
|- | |- | ||
| #0809 | | #0809 | ||
Line 368: | Line 368: | ||
| [[Ash's Melmetal]] | | [[Ash's Melmetal]] | ||
| [[SM138]]<br>[[JN131]] | | [[SM138]]<br>[[JN131]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1077}} | ||
|- | |- | ||
| #0817 | | #0817 | ||
Line 374: | Line 374: | ||
| [[Goh's Drizzile]] | | [[Goh's Drizzile]] | ||
| [[JN062]]<br>[[JN078]] | | [[JN062]]<br>[[JN078]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1147}} | ||
|- | |- | ||
| #0820 | | #0820 | ||
Line 380: | Line 380: | ||
| [[Goh's Greedent]] | | [[Goh's Greedent]] | ||
| [[JN047]]<br>[[JN136]] | | [[JN047]]<br>[[JN136]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1132}} | ||
|- | |- | ||
| #0822 | | #0822 | ||
Line 386: | Line 386: | ||
| wild {{p|Corvisquire}} | | wild {{p|Corvisquire}} | ||
| [[HZ015]] | | [[HZ015]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1247}} | ||
|- | |- | ||
| #0825 | | #0825 | ||
Line 392: | Line 392: | ||
| {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Dottler}} | | {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Dottler}} | ||
| [[JN115]] | | [[JN115]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1200}} | ||
|- | |- | ||
| #0826 | | #0826 | ||
Line 398: | Line 398: | ||
| wild {{p|Orbeetle}} | | wild {{p|Orbeetle}} | ||
| [[JN046]] | | [[JN046]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1131}} | ||
|- | |- | ||
| #0832 | | #0832 | ||
Line 404: | Line 404: | ||
| {{DL|Rocket Prize Master|Dubwool|Team Rocket's Dubwool}} | | {{DL|Rocket Prize Master|Dubwool|Team Rocket's Dubwool}} | ||
| [[JN127]] | | [[JN127]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1212}} | ||
|- | |- | ||
| #0837 | | #0837 | ||
Line 410: | Line 410: | ||
| {{DL|Wakaba (HZ020)|Rolycoly|Wakaba's Rolycoly}} | | {{DL|Wakaba (HZ020)|Rolycoly|Wakaba's Rolycoly}} | ||
| [[HZ020]] | | [[HZ020]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1252}} | ||
|- | |- | ||
| #0838 | | #0838 | ||
Line 416: | Line 416: | ||
| {{DL|Rising Volt Tacklers|Carkol|Rising Volt Tacklers's Carkol}} | | {{DL|Rising Volt Tacklers|Carkol|Rising Volt Tacklers's Carkol}} | ||
| [[HZ002]] | | [[HZ002]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1234}} | ||
|- | |- | ||
| #0839 | | #0839 | ||
Line 422: | Line 422: | ||
| wild {{p|Coalossal}} | | wild {{p|Coalossal}} | ||
| [[JN043]] | | [[JN043]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1128}} | ||
|- | |- | ||
| #0843 | | #0843 | ||
Line 428: | Line 428: | ||
| wild {{p|Silicobra}} | | wild {{p|Silicobra}} | ||
| [[JN028]] | | [[JN028]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1113}} | ||
|- | |- | ||
| #0844 | | #0844 | ||
Line 434: | Line 434: | ||
| {{DL|Lyla|Sandaconda|Lyla's Sandaconda}} | | {{DL|Lyla|Sandaconda|Lyla's Sandaconda}} | ||
| [[JN113]] | | [[JN113]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1198}} | ||
|- | |- | ||
| #0845 | | #0845 | ||
Line 440: | Line 440: | ||
| {{DL|Rocket Prize Master|Cramorant|Team Rocket's Cramorant}} | | {{DL|Rocket Prize Master|Cramorant|Team Rocket's Cramorant}} | ||
| [[JN127]] | | [[JN127]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1212}} | ||
|- | |- | ||
| #0853 | | #0853 | ||
Line 446: | Line 446: | ||
| {{DL|Bea|Grapploct|Bea's Grapploct}} | | {{DL|Bea|Grapploct|Bea's Grapploct}} | ||
| [[JN034]]<br>[[JN086]] | | [[JN034]]<br>[[JN086]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1119}} | ||
|- | |- | ||
| #0861 | | #0861 | ||
Line 452: | Line 452: | ||
| {{DL|Marnie|Grimmsnarl|Marnie's Grimmsnarl}} | | {{DL|Marnie|Grimmsnarl|Marnie's Grimmsnarl}} | ||
| [[JN099]] | | [[JN099]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1184}} | ||
|- | |- | ||
| #0862 | | #0862 | ||
Line 458: | Line 458: | ||
| {{DL|Piers|Obstagoon|Piers's Obstagoon}} | | {{DL|Piers|Obstagoon|Piers's Obstagoon}} | ||
| [[JN099]] | | [[JN099]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1212}} | ||
|- | |- | ||
| #0863 | | #0863 | ||
Line 464: | Line 464: | ||
| wild {{p|Perrserker}} | | wild {{p|Perrserker}} | ||
| [[JN127]] | | [[JN127]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1212}} | ||
|- | |- | ||
| #0864 | | #0864 | ||
Line 470: | Line 470: | ||
| {{DL|Allister|Cursola|Allister's Cursola}} | | {{DL|Allister|Cursola|Allister's Cursola}} | ||
| [[JN106]] | | [[JN106]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1191}} | ||
|- | |- | ||
| #0865 | | #0865 | ||
Line 476: | Line 476: | ||
| [[Ash's Sirfetch'd]] | | [[Ash's Sirfetch'd]] | ||
| [[JN060]] | | [[JN060]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1145}} | ||
|- | |- | ||
| #0866 | | #0866 | ||
Line 482: | Line 482: | ||
| {{DL|Leon (anime)|Mr. Rime|Leon's Mr. Rime}} | | {{DL|Leon (anime)|Mr. Rime|Leon's Mr. Rime}} | ||
| [[JN129]] | | [[JN129]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1214}} | ||
|- | |- | ||
| #0867 | | #0867 | ||
Line 488: | Line 488: | ||
| {{DL|Sterling|Runerigus|Sterling's Runerigus}} | | {{DL|Sterling|Runerigus|Sterling's Runerigus}} | ||
| [[JN113]] | | [[JN113]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1198}} | ||
|- | |- | ||
| #0871 | | #0871 | ||
Line 494: | Line 494: | ||
| {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Pincurchin}} | | {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Pincurchin}} | ||
| [[JN115]] | | [[JN115]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1200}} | ||
|- | |- | ||
| #0872 | | #0872 | ||
Line 500: | Line 500: | ||
| {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Snom}} | | {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Snom}} | ||
| [[JN115]] | | [[JN115]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1200}} | ||
|- | |- | ||
| #0879 | | #0879 | ||
Line 506: | Line 506: | ||
| {{DL|Rose|Copperajah|Rose's Copperajah}} | | {{DL|Rose|Copperajah|Rose's Copperajah}} | ||
| [[JN044]]<br>[[JN045]] | | [[JN044]]<br>[[JN045]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1129}} | ||
|- | |- | ||
| #0881 | | #0881 | ||
Line 512: | Line 512: | ||
| [[Goh's Arctozolt]] | | [[Goh's Arctozolt]] | ||
| [[JN050]] | | [[JN050]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1135}} | ||
|- | |- | ||
| #0882 | | #0882 | ||
Line 518: | Line 518: | ||
| [[Ash's Dracovish]] | | [[Ash's Dracovish]] | ||
| [[JN050]] | | [[JN050]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1135}} | ||
|- | |- | ||
| #0884 | | #0884 | ||
Line 524: | Line 524: | ||
| {{DL|Raihan|Duraludon|Raihan's Duraludon}} | | {{DL|Raihan|Duraludon|Raihan's Duraludon}} | ||
| [[JN027]] | | [[JN027]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1112}} | ||
|- | |- | ||
| #0886 | | #0886 | ||
Line 530: | Line 530: | ||
| wild {{p|Drakloak}} | | wild {{p|Drakloak}} | ||
| [[JN092]] | | [[JN092]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1177}} | ||
|- | |- | ||
| #0887 | | #0887 | ||
Line 536: | Line 536: | ||
| {{DL|Leon (anime)|Dragapult|Leon's Dragapult}} | | {{DL|Leon (anime)|Dragapult|Leon's Dragapult}} | ||
| [[JN043]]<br>[[JN131]] | | [[JN043]]<br>[[JN131]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1128}} | ||
|- | |- | ||
| #0888 | | #0888 | ||
Line 542: | Line 542: | ||
| wild {{DL|Hero duo (anime)|Zacian}} | | wild {{DL|Hero duo (anime)|Zacian}} | ||
| [[JN042]]<br>[[JN046]] | | [[JN042]]<br>[[JN046]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1127}} | ||
|- | |- | ||
| #0889 | | #0889 | ||
Line 548: | Line 548: | ||
| wild {{DL|Hero duo (anime)|Zamazenta}} | | wild {{DL|Hero duo (anime)|Zamazenta}} | ||
| [[JN042]]<br>[[JN046]] | | [[JN042]]<br>[[JN046]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1127}} | ||
|- | |- | ||
| #0890 | | #0890 | ||
Line 554: | Line 554: | ||
| [[Leon's Eternatus]] | | [[Leon's Eternatus]] | ||
| [[JN012]]<br>[[JN131]] | | [[JN012]]<br>[[JN131]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1097}} | ||
|- | |- | ||
| #0894 | | #0894 | ||
Line 560: | Line 560: | ||
| [[Goh's Regieleki]] | | [[Goh's Regieleki]] | ||
| [[JN113]] | | [[JN113]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1198}} | ||
|- | |- | ||
| #0895 | | #0895 | ||
Line 566: | Line 566: | ||
| {{DL|Gary|Regidrago|Gary's Regidrago}} | | {{DL|Gary|Regidrago|Gary's Regidrago}} | ||
| [[JN113]] | | [[JN113]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1198}} | ||
|- | |- | ||
| #0906 | | #0906 | ||
Line 572: | Line 572: | ||
| [[Liko's Sprigatito]] | | [[Liko's Sprigatito]] | ||
| [[HZ001]]<br>[[HZ012]] | | [[HZ001]]<br>[[HZ012]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1233}} | ||
|- | |- | ||
| #0912 | | #0912 | ||
Line 578: | Line 578: | ||
| [[Dot's Quaxly]] | | [[Dot's Quaxly]] | ||
| [[HZ001]]<br>[[HZ012]] | | [[HZ001]]<br>[[HZ012]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1233}} | ||
|- | |- | ||
| #0909 | | #0909 | ||
Line 584: | Line 584: | ||
| [[Roy's Fuecoco]] | | [[Roy's Fuecoco]] | ||
| [[HZ002]]<br>[[HZ012]] | | [[HZ002]]<br>[[HZ012]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1234}} | ||
|- | |- | ||
| #0915 | | #0915 | ||
Line 590: | Line 590: | ||
| wild {{p|Lechonk}} | | wild {{p|Lechonk}} | ||
| [[HZ009]] | | [[HZ009]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1241}} | ||
|- | |- | ||
| #0922 | | #0922 | ||
Line 596: | Line 596: | ||
| {{DL|Nemona|Pawmo|Nemona's Pawmo}} | | {{DL|Nemona|Pawmo|Nemona's Pawmo}} | ||
| [[HZ010]]<br>[[HZ011]] | | [[HZ010]]<br>[[HZ011]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1242}} | ||
|- | |- | ||
| #0926 | | #0926 | ||
Line 602: | Line 602: | ||
| [[Liko]]'s family's {{p|Fidough}} | | [[Liko]]'s family's {{p|Fidough}} | ||
| [[HZ009]]<br>[[HZ012]] | | [[HZ009]]<br>[[HZ012]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1241}} | ||
|- | |- | ||
| #0929 | | #0929 | ||
Line 608: | Line 608: | ||
| {{DL|Brassius|Dolliv|Brassius's Dolliv}} | | {{DL|Brassius|Dolliv|Brassius's Dolliv}} | ||
| [[HZ010]] | | [[HZ010]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1242}} | ||
|- | |- | ||
| #0930 | | #0930 | ||
Line 614: | Line 614: | ||
| formerly {{DL|Lucius|Arboliva|Lucius's Aboliva}} | | formerly {{DL|Lucius|Arboliva|Lucius's Aboliva}} | ||
| [[HZ011]]<br>[[HZ012]] | | [[HZ011]]<br>[[HZ012]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1243}} | ||
|- | |- | ||
| #0937 | | #0937 | ||
Line 620: | Line 620: | ||
| [[Amethio's Ceruledge]] | | [[Amethio's Ceruledge]] | ||
| [[HZ001]]<br>[[HZ007]] | | [[HZ001]]<br>[[HZ007]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1233}} | ||
|- | |- | ||
| #0939 | | #0939 | ||
Line 626: | Line 626: | ||
| {{DL|Iono|Bellibolt|Iono's Bellibolt}} | | {{DL|Iono|Bellibolt|Iono's Bellibolt}} | ||
| [[HZ015]] | | [[HZ015]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1247}} | ||
|- | |- | ||
| #0944 | | #0944 | ||
Line 632: | Line 632: | ||
| wild {{p|Shroodle}} | | wild {{p|Shroodle}} | ||
| [[HZ013]] | | [[HZ013]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1245}} | ||
|- | |- | ||
| #0963 | | #0963 | ||
Line 638: | Line 638: | ||
| wild {{p|Finizen}} | | wild {{p|Finizen}} | ||
| [[HZ001]] | | [[HZ001]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1233}} | ||
|- | |- | ||
| #0967 | | #0967 | ||
Line 644: | Line 644: | ||
| {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Cyclizar}} | | {{pkmn|Trainer}}'s {{p|Cyclizar}} | ||
| [[HZ009]] | | [[HZ009]] | ||
| {{#expr: | | {{#expr:1259 - 1241}} | ||
|} | |} | ||
Line 1,226: | Line 1,226: | ||
| #0108 | | #0108 | ||
| {{MSP/HOME|0108|Lickitung|size=70px}} | | {{MSP/HOME|0108|Lickitung|size=70px}} | ||
| | | formerly [[Jessie's Lickitung]] | ||
| [[EP052]]<br>[[EP146]] | | [[EP052]]<br>[[EP146]] | ||
| [[EP164]] | | [[EP164]] | ||
Line 1,471: | Line 1,471: | ||
| #0155 | | #0155 | ||
| {{MSP/HOME|0155|Cyndaquil|size=70px}} | | {{MSP/HOME|0155|Cyndaquil|size=70px}} | ||
| [[ | | [[[starter Pokémon|starter]] {{p|Cyndaquil}} | ||
| [[EP117]] | | [[EP117]] | ||
| [[EP141]] | | [[EP141]] | ||
Line 1,839: | Line 1,839: | ||
| [[DP028]] | | [[DP028]] | ||
| 377 | | 377 | ||
|- | |||
| #0246 | |||
| {{MSP/HOME|0246|Larvitar|size=70px}} | |||
| formerly [[Ash's Larvitar]] | |||
| [[EP258]]<br>[[EP264]] | |||
| [[AG159]] | |||
| 175 | |||
|- | |||
| #0247 | |||
| {{MSP/HOME|0247|Pupitar|size=70px}} | |||
| {{DL|Ritchie|Pupitar|Ritchie's Pupitar}} | |||
| [[EP220]]<br>[[EP222]] | |||
| [[AG006]] | |||
| 60 | |||
|- | |||
| #0248 | |||
| {{MSP/HOME|0248|Tyranitar|size=70px}} | |||
| wild {{p|Tyranitar}} | |||
| [[EP263]]<br>[[EP264]] | |||
| [[AG006]] | |||
| 17 | |||
|- | |||
| #0251 | |||
| {{MSP/HOME|0251|Celebi|size=70px}} | |||
| wild {{p|Celebi}} | |||
| [[AG155]] | |||
| [[SM125]] | |||
| 635 | |||
|- | |||
| #0252 | |||
| {{MSP/HOME|0252|Treecko|size=70px}} | |||
| [[[starter Pokémon|starter]] {{p|Treecko}} | |||
| [[AG001]] | |||
| [[AG007]] | |||
| 6 | |||
|- | |||
| #0253 | |||
| {{MSP/HOME|0253|Grovyle|size=70px}} | |||
| {{DL|Natasha|Grovyle|Natasha's Grovyle}} | |||
| [[AG041]] | |||
| [[AG066]] | |||
| 25 | |||
|- | |||
| #0254 | |||
| {{MSP/HOME|0254|Sceptile|size=70px}} | |||
| {{DL|Tyson (Hoenn)|Sceptile|Tyson's Sceptile}} | |||
| [[AG128]]<br>[[AG131]] | |||
| [[AG161]] | |||
| 33 | |||
|- | |||
| #0255 | |||
| {{MSP/HOME|0255|Torchic|size=70px}} | |||
| [[May's Torchic]] | |||
| [[AG001]]<br>[[AG082]] | |||
| [[AG034]] | |||
| 33 | |||
|- | |||
| #0256 | |||
| {{MSP/HOME|0256|Combusken|size=70px}} | |||
| {{DL|Nurse Joy|Combusken|Nurse Joy's Combusken}} | |||
| [[AG034]] | |||
| [[AG082]] | |||
| 48 | |||
|- | |||
| #0257 | |||
| {{MSP/HOME|0257|Blaziken|size=70px}} | |||
| {{DL|Harrison|Blaziken|Harrison's Blaziken}} | |||
| [[EP265]]<br>[[EP272]] | |||
| [[AG191]] | |||
| 200 | |||
|- | |||
| #0258 | |||
| {{MSP/HOME|0258|Mudkip|size=70px}} | |||
| [[[starter Pokémon|starter]] {{p|Mudkip}} | |||
| [[AG001]] | |||
| [[AG005]] | |||
| 4 | |||
|- | |||
| #0259 | |||
| {{MSP/HOME|0259|Marshtomp|size=70px}} | |||
| {{DL|Tommy (AG032)|Marshtomp|Tommy's Marshtomp}} | |||
| [[AG032]] | |||
| [[AG048]] | |||
| 16 | |||
|- | |||
| #0260 | |||
| {{MSP/HOME|0260|Swampert|size=70px}} | |||
| {{DL|Tommy (AG032)|Swampert|Tommy's Swampert}} | |||
| [[AG032]] | |||
| [[AG060]] | |||
| 28 | |||
|- | |||
| #0264 | |||
| {{MSP/HOME|0264|Linoone|size=70px}} | |||
| {{DL|Kimmy Shoney|Tokin|Kimmy's Linoone}} | |||
| [[AG112]] | |||
| [[AG151]] | |||
| 39 | |||
|- | |||
| #0266 | |||
| {{MSP/HOME|0266|Silcoon|size=70px}} | |||
| [[May's Silcoon]] | |||
| [[AG024]]<br>[[AG028]] | |||
| [[JN022]] | |||
| 809 | |||
|- | |||
| #0268 | |||
| {{MSP/HOME|0268|Cascoon|size=70px}} | |||
| [[Jessie's Cascoon]] | |||
| [[AG024]]<br>[[AG028]] | |||
| [[AG121]] | |||
| 97 | |||
|- | |||
| #0269 | |||
| {{MSP/HOME|0269|Dustox|size=70px}} | |||
| [[Jessie's Dustox]] | |||
| [[AG028]]<br>[[DP073]] | |||
| [[AG077]] | |||
| 49 | |||
|- | |||
| #0271 | |||
| {{MSP/HOME|0271|Lombre|size=70px}} | |||
| [[Brock's Lombre]] | |||
| [[AG063]]<br>[[AG105]] | |||
| [[AG167]] | |||
| 104 | |||
|- | |||
| #0272 | |||
| {{MSP/HOME|0272|Ludicolo|size=70px}} | |||
| {{DL|Poncho (AG067)|Ludicolo|Poncho's Ludicolo}} | |||
| [[AG067]]<br>[[JN145]] | |||
| [[AG105]] | |||
| 38 | |||
|- | |||
| #0275 | |||
| {{MSP/HOME|0275|Shiftry|size=70px}} | |||
| wild {{p|Shiftry}} | |||
| [[AG037]] | |||
| [[AG130]] | |||
| 93 | |||
|- | |||
| #0277 | |||
| {{MSP/HOME|0277|Swellow|size=70px}} | |||
| {{DL|Winstrate family|Swellow|Vito Winstrate's Swellow}} | |||
| [[AG046]] | |||
| [[AG080]] | |||
| 34 | |||
|- | |||
| #0280 | |||
| {{MSP/HOME|0280|Ralts|size=70px}} | |||
| wild {{p|Ralts}} | |||
| [[AG109]] | |||
| [[AG146]] | |||
| 37 | |||
|- | |||
| #0281 | |||
| {{MSP/HOME|0281|Kirlia|size=70px}} | |||
| {{pkmn|Coordinator}}'s {{p|Kirlia}} | |||
| [[AG060]] | |||
| [[AG086]] | |||
| 26 | |||
|- | |||
| #0282 | |||
| {{MSP/HOME|0282|Gardevoir|size=70px}} | |||
| wild {{p|Gardevoir}} | |||
| [[AG109]] | |||
| [[AG162]] | |||
| 53 | |||
|- | |||
| #0283 | |||
| {{MSP/HOME|0283|Surskit|size=70px}} | |||
| {{DL|Max (AG049)|Surskit|Max's Surskit}} | |||
| [[AG049]] | |||
| [[AG103]] | |||
| 54 | |||
|- | |||
| #0284 | |||
| {{MSP/HOME|0284|Masquerain|size=70px}} | |||
| {{DL|Drew|Masquerain|Drew's Masquerain}} | |||
| [[AG077]]<br>[[AG181]] | |||
| [[AG103]] | |||
| 26 | |||
|} | |} |
edits