48
edits
Line 266: | Line 266: | ||
| Levandulové město | | Levandulové město | ||
| From ''levandule'' (lavender) and ''město'' (town, city) | | From ''levandule'' (lavender) and ''město'' (town, city) | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Turkish | |||
| Lavanta Kasabası | |||
| From ''Lavanta'' (Lavender) and ''Kasabası'' (Town, City) | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Polish | | Polish |
edits