15,895
edits
Reinhartmax (talk | contribs) No edit summary |
|||
Line 178: | Line 178: | ||
|move3=Aerial Ace|move3type=Flying|move3cat=Physical | |move3=Aerial Ace|move3type=Flying|move3cat=Physical | ||
|move4=Hypnosis|move4type=Psychic|move4cat=Status}} | |move4=Hypnosis|move4type=Psychic|move4cat=Status}} | ||
|- | |||
! colspan="3" | [[Pokémon Brilliant Diamond and Shining Pearl|Brilliant Diamond and Shining Pearl]] | |||
|- | |||
![[Valley Windworks]] | |||
![[Lake Verity]] | |||
![[Spear Pillar]] | |||
|- | |||
|{{Pokémon/8 | |||
|game=Brilliant Diamond | |||
|pokemon=Purugly | |||
|type1=Normal | |||
|ndex=432 | |||
|level=16 | |||
|gender=female | |||
|held=Oran Berry | |||
|ability=Thick Fat | |||
|move1=Fake Out|move1type=Normal|move1cat=Physical | |||
|move2=Scratch|move2type=Normal|move2cat=Physical | |||
|move3=Growl|move3type=Normal|move3cat=Status | |||
|move4=Thief|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/8 | |||
|game=Brilliant Diamond | |||
|pokemon=Purugly | |||
|type1=Normal | |||
|ndex=432 | |||
|level=39 | |||
|gender=female | |||
|held=Sitrus Berry | |||
|ability=Thick Fat | |||
|move1=Growl|move1type=Normal|move1cat=Status | |||
|move2=Aerial Ace|move2type=Flying|move2cat=Physical | |||
|move3=Slash|move3type=Normal|move3cat=Physical | |||
|move4=U-turn|move4type=Bug|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/8 | |||
|game=Brilliant Diamond | |||
|pokemon=Purugly | |||
|type1=Normal | |||
|ndex=432 | |||
|level=45 | |||
|gender=female | |||
|held=Sitrus Berry | |||
|ability=Thick Fat | |||
|move1=Aerial Ace|move1type=Flying|move1cat=Physical | |||
|move2=Body Slam|move2type=Normal|move2cat=Physical | |||
|move3=Dig|move3type=Ground|move3cat=Physical | |||
|move4=U-turn|move4type=Bug|move4cat=Physical}} | |||
|} | |} | ||
edits