19,473
edits
m (→Names) |
|||
Line 72: | Line 72: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Japanese | | Japanese | ||
| | | ゼッド{{tt|博士|Hakase}} ''Dr. Zed'' | ||
| From ''{{wp|Z|zed}}'' | | From ''{{wp|Z|zed}}'' | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
Line 88: | Line 88: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Korean | | Korean | ||
| 제드 박사 ''Dr. Zed'' | | 제드 {{tt|박사|Baksa}} ''Dr. Zed'' | ||
| | | Transcription of its Japanese name | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Mainland China}}) | |||
| 杰多{{tt|博士|Bóshì}} ''Dr. Jiéduō'' | |||
| Transcription of its Japanese name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |