7,234
edits
(→Trivia: Gen V was only excluded due to us incorrectly listing the type of Camouflage during link battles) |
|||
Line 112: | Line 112: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|water}}" | {{color2|000|Lagoon Colosseum|Lagoon}} | | style="background:#{{locationcolor/med|water}}" | {{color2|000|Lagoon Colosseum|Lagoon}} | ||
| style="background:#{{normal color}}" | {{typecolor|Normal}} | | style="background:#{{normal color}}" rowspan=4 | {{typecolor|Normal}} | ||
|- | |||
| style="background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Main Street Colosseum|Main Street}} | |||
|- | |||
| style="background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Neon Colosseum|Neon}} | |||
|- | |||
| style="background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Courtyard Colosseum|Courtyard}} | |||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Gateway Colosseum|Gateway}} | | style="background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Gateway Colosseum|Gateway}} | ||
| style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | | style="background:#{{water color}}" | {{typecolor|Water}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|water}}" | {{color2|000|Waterfall Colosseum|Waterfall}} | | style="background:#{{locationcolor/med|water}}" | {{color2|000|Waterfall Colosseum|Waterfall}} | ||
| style="background:#{{grass color}}" | {{typecolor|Grass}} | | style="background:#{{grass color}}" rowspan=2 | {{typecolor|Grass}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med| | | style="background:#{{locationcolor/med|land}}" | {{color2|000|Sunny Park Colosseum|Sunny Park}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|cave}}" | {{color2|000|Crystal Colosseum|Crystal}} | | style="background:#{{locationcolor/med|cave}}" | {{color2|000|Crystal Colosseum|Crystal}} | ||
| style="background:#{{rock color}}" | {{typecolor|Rock}} | | style="background:#{{rock color}}" rowspan=3 | {{typecolor|Rock}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med| | | style="background:#{{locationcolor/med|volcano}}" | {{color2|{{locationcolor/text|volcano}}|Magma Colosseum|Magma}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med| | | style="{{roundybl|5px}}; background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Stargazer Colosseum|Stargazer}} | ||
|- | |- | ||
| style="background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Sunset Colosseum|Sunset}} | | style="background:#{{locationcolor/med|road}}" | {{color2|000|Sunset Colosseum|Sunset}} | ||
| style="background:#{{ground color}}" | {{typecolor|Ground}} | | style="background:#{{ground color}}" | {{typecolor|Ground}} | ||
|} | |} | ||