749
edits
(→Trainers: changed colors, new table format option) |
|||
Line 179: | Line 179: | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| rowspan=3 | September 7 to 13, 2020 | | rowspan=3 | September 7 to 13, 2020 | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| colspan=2 style="background:#{{ | | colspan=2 style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| rowspan=3 | September 14 to 20, 2020 | | rowspan=3 | September 14 to 20, 2020 | ||
| A | | A | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| A | | A | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| colspan=2 | A | | colspan=2 | A | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| rowspan=3 | September 21 to 27, 2020 | | rowspan=3 | September 21 to 27, 2020 | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
| A | | A | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
| A | | A | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| colspan=2 style="background:#{{ | | colspan=2 style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| rowspan=3 | September 28 to October 4, 2020 | | rowspan=3 | September 28 to October 4, 2020 | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| A | | A | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| colspan=2 | A | | colspan=2 | A | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| rowspan=3 | October 5 to October 11, 2020 | | rowspan=3 | October 5 to October 11, 2020 | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
| A | | A | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{spring color light}};" | B | ||
| style="background:#{{ | | style="background:#{{summer color}};" | C | ||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| colspan=2 style="background:#{{ | | colspan=2 style="background:#{{summer color}};" | C | ||
|} | |||
{{-}} | |||
{| class="roundy" style="margin:auto; background:#{{shield color dark}}; border:3px solid #{{shield color}}; text-align:center" | |||
! style="background-color:#{{shield color light}}; {{roundytl|5px}}" rowspan=2 | Dates | |||
! style="background-color:#{{shield color light}}; {{roundytr|5px}}" colspan=5 | Trainers | |||
|- style="background-color:#{{shield color light}}" | |||
! style="background-color:#{{grey color light}}; width:100px" | Lorelei | |||
! style="background-color:#{{grey color light}}; width:100px" | Bruno | |||
! style="background-color:#{{grey color light}}; width:100px" | Agatha | |||
! style="background-color:#{{grey color light}}; width:100px" | Lance | |||
! style="background-color:#{{gold color light}}; width:100px" | Blue | |||
|- style="background:#fff" | |||
| August 28 to September 6, 2020 | |||
| A | |||
| A | |||
| A | |||
| A | |||
| A | |||
|- style="background:#fff" | |||
| September 7 to 13, 2020 | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
|- style="background:#fff" | |||
| September 14 to 20, 2020 | |||
| A | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| A | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| A | |||
|- style="background:#fff" | |||
| September 21 to 27, 2020 | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| A | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| A | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
|- style="background:#fff" | |||
| September 28 to October 4, 2020 | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| A | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| A | |||
|- style="background:#fff" | |||
| October 5 to October 11, 2020 | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| A | |||
| style="background:#{{spring color light}};" | B | |||
| style="background:#{{summer color}};" | C | |||
| style="background:#{{summer color}};" | C | |||
|} | |} | ||
Line 242: | Line 295: | ||
| [[File:Masters699.png|80px]]<br>{{p|Aurorus}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:GrassIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters699.png|80px]]<br>{{p|Aurorus}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:GrassIC Masters.png|15px]]</span> | ||
| 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | | 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | ||
|- style="background:#{{ | |- style="background:#{{spring color light}};" | ||
| B | | B | ||
| [[File:Masters225.png|80px]]<br>{{p|Delibird}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:ElectricIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters225.png|80px]]<br>{{p|Delibird}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:ElectricIC Masters.png|15px]]</span> | ||
Line 268: | Line 321: | ||
| [[File:Masters075.png|80px]]<br>{{p|Graveler}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:WaterIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters075.png|80px]]<br>{{p|Graveler}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:WaterIC Masters.png|15px]]</span> | ||
| 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | | 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | ||
|- style="background:#{{ | |- style="background:#{{spring color light}};" | ||
| B | | B | ||
| [[File:Masters534.png|80px]]<br>{{p|Conkeldurr}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:PsychicIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters534.png|80px]]<br>{{p|Conkeldurr}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:PsychicIC Masters.png|15px]]</span> | ||
Line 294: | Line 347: | ||
| [[File:Masters477.png|80px]]<br>{{p|Dusknoir}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:GhostIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters477.png|80px]]<br>{{p|Dusknoir}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:GhostIC Masters.png|15px]]</span> | ||
| 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | | 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | ||
|- style="background:#{{ | |- style="background:#{{spring color light}};" | ||
| B | | B | ||
| [[File:Masters178.png|80px]]<br>{{p|Xatu}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:IceIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters178.png|80px]]<br>{{p|Xatu}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:IceIC Masters.png|15px]]</span> | ||
Line 320: | Line 373: | ||
| [[File:Masters334.png|80px]]<br>{{p|Altaria}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:DragonIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters334.png|80px]]<br>{{p|Altaria}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:DragonIC Masters.png|15px]]</span> | ||
| 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | | 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | ||
|- style="background:#{{ | |- style="background:#{{spring color light}};" | ||
| B | | B | ||
| [[File:Masters526.png|80px]]<br>{{p|Gigalith}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:SteelIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters526.png|80px]]<br>{{p|Gigalith}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:SteelIC Masters.png|15px]]</span> | ||
Line 326: | Line 379: | ||
| [[File:Masters076.png|80px]]<br>{{p|Golem}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:SteelIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters076.png|80px]]<br>{{p|Golem}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:SteelIC Masters.png|15px]]</span> | ||
| 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | | 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | ||
|- style="background:#{{ | |- style="background:#{{summer color}};" | ||
| C | | C | ||
| [[File:Masters553.png|80px]]<br>{{p|Krookodile}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:FairyIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters553.png|80px]]<br>{{p|Krookodile}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:FairyIC Masters.png|15px]]</span> | ||
Line 352: | Line 405: | ||
| [[File:Masters071.png|80px]]<br>{{p|Victreebel}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:FireIC Masters.png|15px]] | | [[File:Masters071.png|80px]]<br>{{p|Victreebel}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:FireIC Masters.png|15px]] | ||
| 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | | 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | ||
|- style="background:#{{ | |- style="background:#{{spring color light}};" | ||
| B | | B | ||
| [[File:Masters123.png|80px]]<br>{{p|Scyther}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:RockIC Masters.png|15px]] | | [[File:Masters123.png|80px]]<br>{{p|Scyther}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:RockIC Masters.png|15px]] | ||
Line 358: | Line 411: | ||
| [[File:Masters398.png|80px]]<br>{{p|Staraptor}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:RockIC Masters.png|15px]] | | [[File:Masters398.png|80px]]<br>{{p|Staraptor}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:RockIC Masters.png|15px]] | ||
| 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | | 1000 coins<br>Champion Spirit ×5<br>5★ Power-Up Ticket ×2 | ||
|- style="background:#{{ | |- style="background:#{{summer color}};" | ||
| C | | C | ||
| [[File:Masters678.png|80px]]<br>{{p|Meowstic}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:BugIC Masters.png|15px]]</span> | | [[File:Masters678.png|80px]]<br>{{p|Meowstic}}<br><span style=font-size:80%>Weakness: [[File:BugIC Masters.png|15px]]</span> |
edits