76
edits
m (Bot: Adding es:Fundición Llameante) |
Pokefan900 (talk | contribs) |
||
Line 2: | Line 2: | ||
==Normal Mode== | ==Normal Mode== | ||
{{ | {| class="roundy" align="center" style="background: #fff; border: 5px solid #474f47" | ||
{{ | |- | ||
{{ | ! colspan="2" style="background:#263b67; {{roundytl|5px}} color: #fff" | Pokémon | ||
{{ | ! colspan="2" style="background:#263b67; color: #fff; | Types | ||
{{ | ! style="background:#263b67; color: #fff" | Move | ||
{{ | ! style="background:#263b67; color: #fff" | Ranks encountered in | ||
{{ | |- style="background:#F08030" | ||
{{ | | align="center" | {{MSP|004|Charmander}} | ||
{{ | | align="center" | {{pcolor|Charmander|000}} | ||
{{ | | align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | ||
{{ | | align="center" | {{mcolor|Ember|000}} | ||
{{ | | align="center" | C, A | ||
{{ | |- style="background:#F08030" | ||
{{ | | align="center" | {{MSP|005|Charmeleon}} | ||
{{ | | align="center" | {{pcolor|Charmeleon|000}} | ||
{{ | | align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | ||
{{ | | align="center" | {{mcolor|Fire Fang|000}}, {{mcolor|Ember|000}} as a boss | ||
{{ | | align="center" | A, Boss of Rank C | ||
{{ | |- style="background:#F08030" | ||
{{ | | align="center" | {{MSP|006|Charizard}} | ||
{{ | | align="center" | {{pcolor|Charizard|000}} | ||
{{ | | align="center" | {{tcolor|Fire|000}} | ||
{{ | | align="center" | {{tcolor|Flying|000}} | ||
{{ | | align="center" | {{mcolor|Flamethrower|000}}, also used as a boss | ||
| align="center" | S, Boss of Rank A | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|037|Vulpix}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Vulpix|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Ember|000}} | |||
| align="center" | C | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|038|Ninetales}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Ninetales|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Flamethrower|000}} | |||
| align="center" | C, A | |||
|- style="background:#C03028" | |||
| align="center" | {{MSP|056|Mankey}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Mankey|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fighting|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Scratch|000}} | |||
| align="center" | C | |||
|- style="background:#C03028" | |||
| align="center" | {{MSP|057|Primeape}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Primeape|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fighting|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Karate Chop|000}} | |||
| align="center" | C, A | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|058|Growlithe}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Growlithe|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Ember|000}} | |||
| align="center" | B | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|059|Arcanine}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Arcanine|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Fire Fang|000}} | |||
| align="center" | B, S | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|077|Ponyta}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Ponyta|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Ember|000}} | |||
| align="center" | B | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|078|Rapidash}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Rapidash|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Take Down|000}} | |||
| align="center" | B, S | |||
|- style="background:#F8D030" | |||
| align="center" | {{MSP|081|Magnemite}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Magnemite|000}} | |||
| align="center" | {{tcolor|Electric|000}} | |||
| align="center" | {{tcolor|Steel|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Thunder Shock|000}} | |||
| align="center" | C | |||
|- style="background:#F8D030" | |||
| align="center" | {{MSP|082|Magneton}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Magneton|000}} | |||
| align="center" | {{tcolor|Electric|000}} | |||
| align="center" | {{tcolor|Steel|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Discharge|000}} | |||
| align="center" | C, A | |||
|- style="background:#F8D030" | |||
| align="center" | {{MSP|100|Voltorb}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Voltorb|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Electric|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Spark|000}} | |||
| align="center" | B | |||
|- style="background:#F8D030" | |||
| align="center" | {{MSP|101|Electrode}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Electrode|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Electric|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Charge Beam|000}} | |||
| align="center" | B, S | |||
|- style="background:#C03028" | |||
| align="center" | {{MSP|106|Hitmonlee}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Hitmonlee|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fighting|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Jump Kick|000}} | |||
| align="center" | B, A | |||
|- style="background:#C03028" | |||
| align="center" | {{MSP|107|Hitmonchan}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Hitmonchan|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fighting|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Sky Uppercut|000}} | |||
| align="center" | B, A | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|126|Magmar}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Magmar|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Fire Spin|000}}, {{mcolor|Flamethrower|000}} as a boss | |||
| align="center" | A, Boss of Rank B | |||
|- style="background:#A8A878" | |||
| align="center" | {{MSP|132|Ditto}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Ditto|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Normal|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Struggle|000}} | |||
| align="center" | S | |||
|- style="background:#A8A878" | |||
| align="center" | {{MSP|133|Eevee}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Eevee|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Normal|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Quick Attack|000}} | |||
| align="center" | C, S | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|136|Flareon}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Flareon|000}} | |||
| align="center" colspan="2"| {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Fire Fang|000}} | |||
| align="center" | S | |||
|- style="background:#F08030" | |||
| align="center" | {{MSP|146|Moltres}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Moltres|000}} | |||
| align="center" | {{tcolor|Fire|000}} | |||
| align="center" | {{tcolor|Flying|000}} | |||
| align="center" | {{mcolor|Heat Wave|000}} as a boss | |||
| align="center" | Boss of Rank S | |||
|} | |||
==Advanced Mode== | ==Advanced Mode== |
edits