6,112
edits
m (→Kurt's House) |
Piotrek1113 (talk | contribs) |
||
Line 384: | Line 384: | ||
| 고동마을 ''Godong Maeul'' | | 고동마을 ''Godong Maeul'' | ||
| 고동 ''godong'' means "reddish-brown." | | 고동 ''godong'' means "reddish-brown." | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Polish | |||
| Miasto Azalea | |||
| From its English name | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and mainland China}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and mainland China}}) |
edits