2,376
edits
GloverMist (talk | contribs) (Omega Ruby team) |
GloverMist (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 75: | Line 75: | ||
|move4=Steel Wing|move4type=Steel|move4cat=Physical}} | |move4=Steel Wing|move4type=Steel|move4cat=Physical}} | ||
{{Party/Footer}} | {{Party/Footer}} | ||
* Pokémon Sun (beaten | * Pokémon Sun (beaten - Pokédex completed!) | ||
* Pokémon Ultra Sun (beaten | {{Party/Single | ||
|color={{sun color}} | |||
|headcolor={{sun color light}} | |||
|bordercolor={{sun color dark}} | |||
|sprite=VSAce Trainer M 2 SM.png | |||
|size=150px | |||
|prize=N/A | |||
|class=Pokémon Trainer | |||
|classlink=Pokémon Trainer | |||
|name=Rhys | |||
|game=Sun | |||
|location=Hau'oli Outskirts | |||
|pokemon=6}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=727|pokemon=Incineroar|gender=male|type1=Fire|type2=Dark|ability=Blaze|level=93|held=Incinium Z | |||
|move1=Flamethrower|move1type=Fire|move1cat=Special | |||
|move2=Darkest Lariat|move2type=Dark|move2cat=Physical | |||
|move3=Outrage|move3type=Dragon|move3cat=Physical | |||
|move4=Cross Chop|move4type=Fighting|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=658|pokemon=Greninja|gender=male|type1=Water|type2=Dark|ability=Battle Bond|level=93|held=Waterium Z | |||
|move1=Hydro Pump|move1type=Water|move1cat=Special | |||
|move2=Water Shuriken|move2type=Water|move2cat=Special | |||
|move3=Dark Pulse|move3type=Dark|move3cat=Special | |||
|move4=Aerial Ace|move4type=Flying|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=763|pokemon=Tsareena|gender=female|type1=Grass|ability=Leaf Guard|level=93|held=Grassium Z | |||
|move1=Trop Kick|move1type=Grass|move1cat=Physical | |||
|move2=Leaf Storm|move2type=Grass|move2cat=Special | |||
|move3=High Jump Kick|move3type=Fighting|move3cat=Physical | |||
|move4=U-turn|move4type=Bug|move4cat=Physical}} | |||
|- | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=026|pokemon=Raichu|form=-Alola|gender=female|type1=Electric|type2=Psychic|ability=Surge Surfer|level=92|held=Aloraichium Z | |||
|move1=Volt Tackle|move1type=Electric|move1cat=Physical | |||
|move2=Thunderbolt|move2type=Electric|move2cat=Special | |||
|move3=Psychic|move3type=Psychic|move3cat=Special | |||
|move4=Focus Blast|move4type=Fighting|move4cat=Special}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=038|pokemon=Ninetales|form=-Alola|gender=male|type1=Ice|type2=Fairy|ability=Snow Cloak|level=91|held=Fairium Z | |||
|move1=Blizzard|move1type=Ice|move1cat=Special | |||
|move2=Ice Beam|move2type=Ice|move2cat=Special | |||
|move3=Dazzling Gleam|move3type=Fairy|move3cat=Special | |||
|move4=Hex|move4type=Ghost|move4cat=Special}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=065|pokemon=Alakazam|gender=female|type1=Psychic|ability=Inner Focus|level=90|held=Alakazite | |||
|move1=Psychic|move1type=Psychic|move1cat=Special | |||
|move2=Focus Blast|move2type=Fighting|move2cat=Special | |||
|move3=Energy Ball|move3type=Grass|move3cat=Special | |||
|move4=Shadow Ball|move4type=Ghost|move4cat=Special}} | |||
{{Party/Footer}} | |||
* Pokémon Ultra Sun (beaten) | |||
{{Party/Single | |||
|color={{ultra sun color}} | |||
|headcolor={{ultra sun color light}} | |||
|bordercolor={{ultra sun color dark}} | |||
|sprite=VSAce Trainer M 2 USUM.png | |||
|size=150px | |||
|prize=N/A | |||
|class=Pokémon Trainer | |||
|classlink=Pokémon Trainer | |||
|name=Rhys | |||
|game=Ultra Sun | |||
|location=Hau'oli Outskirts | |||
|pokemon=6}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=724|pokemon=Decidueye|gender=male|type1=Grass|type2=Ghost|ability=Overgrow|level=80|held=Decidium Z | |||
|move1=Leaf Blade|move1type=Grass|move1cat=Physical | |||
|move2=Spirit Shackle|move2type=Ghost|move2cat=Physical | |||
|move3=Brave Bird|move3type=Flying|move3cat=Physical | |||
|move4=Sucker Punch|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=745|pokemon=Lycanroc|gender=male|form=-Dusk|type1=Rock|ability=Tough Claws|level=80|held=Lycanium Z | |||
|move1=Stone Edge|move1type=Rock|move1cat=Physical | |||
|move2=Crunch|move2type=Dark|move2cat=Physical | |||
|move3=Brick Break|move3type=Fighting|move3cat=Physical | |||
|move4=Fire Fang|move4type=Fire|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=571|pokemon=Zoroark|gender=male|type1=Dark|ability=Illusion|level=78|held=Darkinium Z | |||
|move1=Foul Play|move1type=Dark|move1cat=Physical | |||
|move2=Night Daze|move2type=Dark|move2cat=Special | |||
|move3=Shadow Ball|move3type=Ghost|move3cat=Special | |||
|move4=Grass Knot|move4type=Grass|move4cat=Special}} | |||
|- | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=752|pokemon=Araquanid|gender=female|type1=Water|type2=Bug|ability=Water Bubble|level=80|held=Waterium Z | |||
|move1=Lunge|move1type=Bug|move1cat=Physical | |||
|move2=Leech Life|move2type=Bug|move2cat=Physical | |||
|move3=Liquidation|move3type=Water|move3cat=Physical | |||
|move4=Crunch|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=282|pokemon=Gardevoir|gender=female|type1=Psychic|type2=Fairy|ability=Synchronize|level=79|held=Gardevoirite | |||
|move1=Psychic|move1type=Psychic|move1cat=Special | |||
|move2=Moonblast|move2type=Fairy|move2cat=Special | |||
|move3=Thunderbolt|move3type=Electric|move3cat=Special | |||
|move4=Shadow Ball|move4type=Ghost|move4cat=Special}} | |||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=758|pokemon=Salazzle|gender=female|type1=Poison|type2=Fire|ability=Corrosion|level=79|held=Firium Z | |||
|move1=Sludge Bomb|move1type=Poison|move1cat=Special | |||
|move2=Toxic|move2type=Poison|move2cat=Status | |||
|move3=Flamethrower|move3type=Fire|move3cat=Special | |||
|move4=Dragon Pulse|move4type=Dragon|move4cat=Special}} | |||
{{Party/Footer}} |
edits