823
edits
Line 56: | Line 56: | ||
==My Team== | ==My Team== | ||
{|border="1" width=570px align="left" cellspacing="5" cellpadding="5" style="background: #bbb; border:1px solid #111; border-collapse:collapse;" | |||
|-bgcolor="#cdf" | |||
! <span style="color: #b7ad96;">Pokémon</span> !! <span style="color: #b7ad96;">Level</span> !! <span style="color: #b7ad96;">Nature</span> !! <span style="color: #b7ad96;">Area Met</span> !! <span style="color: #b7ad96;">Held Item</span> !! <span style="color: #b7ad96;">Ability</span> !! <span style="color: #b7ad96;">Moves Known</span> | |||
|-align="center" | |||
|[[Image:389.png]]<br>'''{{p|Torterra}}''' ♀ [[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
|[[Level]] 51 | |||
|Gentle | |||
|Obtained from [[Professor Rowan]] at [[Lake Verity]] | |||
|Quick Claw [[Image:QuickClaw.png]] | |||
|{{a|Overgrow}} | |||
|{{m|Razor Leaf}}<br>{{m|Earthquake}}<br>{{m|Synthesis}}<br>{{m|Crunch}} | |||
|-align="center" | |||
|[[Image:398.png]]<br>'''{{p|Staraptor}}''' ♀ [[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
|[[Level]] 52 | |||
|Brave | |||
|[[Route 202]] | |||
|[[Amulet Coin]] [[Image:AmuletCoin.png]] | |||
|{{a|Intimidate}} | |||
|{{m|Fly}}<br>{{m|Aerial Ace}}<br>{{m|Close Combat}}<br>{{m|Brave Bird}} | |||
|-align="center" | |||
|[[Image:405.png]]<br>'''{{p|Luxray}}''' ♀ [[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
|[[Level]] 54 | |||
|Bashful | |||
|[[Route 202]] | |||
|Magnet [[Image:MagnetSprite.png]] | |||
|{{a|Rivalry}} | |||
|{{m|Spark}}<br>{{m|Charge}}<br>{{m|Crunch}}<br>{{m|Thunder Fang}} | |||
|-align="center" | |||
|[[Image:483.png]]<br>'''{{p|Dialga}}''' - [[Image:MasterBallSpriteSmall.png]] | |||
|[[Level]] 53 | |||
|Adamant | |||
|[[Spear Pillar]] | |||
|Adamant Orb [[Image:AdamantOrb.png]] | |||
|{{a|Pressure}} | |||
|{{m|Metal Claw}}<br>{{m|Ancientpower}}<br>{{m|Dragon Claw}}<br>{{m|Roar of Time}} | |||
|-align="center" | |||
|[[Image:Spr 4d 423-West.png]]<br>'''{{p|Gastrodon}}''' ♀ [[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
|[[Level]] 51 | |||
|Bold | |||
|[[Valley Windworks]] | |||
|Smoke Ball [[Image:Smoke Ball.gif]] | |||
|{{a|Sticky Hold}} | |||
|{{m|Surf}}<br>{{m|Water Pulse}}<br>{{m|Mud Bomb}}<br>{{m|Body Slam}} | |||
|-align="center" | |||
|[[Image:078.png]]<br>'''{{p|Rapidash}}''' ♀ [[Image:PokeBallSpriteSmall.png]] | |||
|[[Level]] 55 | |||
|Bold | |||
|[[Route 206]] | |||
|None | |||
|{{a|Run Away}} | |||
|{{m|Flamethrower}}<br>{{m|Bounce}}<br>{{m|Take Down}}<br>{{m|Fire Spin}} | |||
|} | |||
edits