editlock-exempt
32,895
edits
(→Names) |
Lady Ariel (talk | contribs) (→Names) |
||
Line 88: | Line 88: | ||
==Names== | ==Names== | ||
{| class="roundy" style="float:left; background: #666; border: 3px solid #cc0000" | {| class="roundy" style="float:left; background: #666; border: 3px solid #cc0000" | ||
|- | |- | ||
! | ! Language | ||
! Name | ! Name | ||
! | ! Origin | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
|Japanese | |Japanese | ||
|カーツ ''Kurtz'' | |カーツ ''Kurtz'' | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
|rowspan="2" |English | |rowspan="2" |English | ||
|Carl ([[VIZ Media|VIZ]]) | |Carl ([[VIZ Media|VIZ]]) | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
|Keane ([[Chuang Yi]]) | |Keane ([[Chuang Yi]]) | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
|Spanish, Vietnamese | |||
|Carl | |||
|Same as his English VIZ Media name. | |||
|- style="background:#FFF" | |||
|Korean | |Korean | ||
|카츠 ''Kurtz'' | |카츠 ''Kurtz'' | ||
|Transliteration of his Japanese name. | |Transliteration of his Japanese name. | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
|Chinese (Taiwan) | |Chinese (Taiwan) | ||
|卡茲 ''Kǎzī'' | |卡茲 ''Kǎzī'' | ||
|Transliteration of his Japanese name. | |Transliteration of his Japanese name. | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
|Chinese (Mainland China) | |Chinese (Mainland China) | ||
|卡特 ''Kǎtè'' | |卡特 ''Kǎtè'' | ||
|Transliteration of his Japanese name. | |Transliteration of his Japanese name. | ||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |