editlock-exempt
32,895
edits
m (→In the games) |
Lady Ariel (talk | contribs) m (→Events) |
||
Line 56: | Line 56: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2007 Birthday Charmander|Birthday Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">070720</span>July 20, 2007 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">070720</span>July 20, 2007 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">080719</span>July 19, 2008 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">080719</span>July 19, 2008 | ||
Line 62: | Line 62: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2008 Birthday Charmander|Birthday Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">080720</span>July 20, 2008 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">080720</span>July 20, 2008 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">090719</span>July 19, 2009 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">090719</span>July 19, 2009 | ||
Line 68: | Line 68: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">025</span>{{MSP|025|Pikachu}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">025</span>{{MSP|025|Pikachu}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2008 Birthday Pikachu|Birthday Pikachu}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">081226</span>December 26, 2008 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">081226</span>December 26, 2008 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">091225</span>December 25, 2009 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">091225</span>December 25, 2009 | ||
Line 74: | Line 74: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2009 Birthday Charmander|Birthday Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">090720</span>July 20, 2009 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">090720</span>July 20, 2009 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100719</span>July 19, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100719</span>July 19, 2010 | ||
Line 80: | Line 80: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">390</span>{{MSP|390|Chimchar}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">390</span>{{MSP|390|Chimchar}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2009 Birthday Chimchar|Birthday Chimchar}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">090912</span>September 12, 2009 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">090912</span>September 12, 2009 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100911</span>September 11, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100911</span>September 11, 2010 | ||
Line 86: | Line 86: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">025</span>{{MSP|025|Pikachu}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">025</span>{{MSP|025|Pikachu}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2009 Birthday Pikachu|Birthday Pikachu}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">091226</span>December 26, 2009 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">091226</span>December 26, 2009 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101103</span>November 3, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101103</span>November 3, 2010 | ||
Line 92: | Line 92: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">004</span>{{MSP|004|Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2010 Birthday Charmander|Birthday Charmander}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100720</span>July 20, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100720</span>July 20, 2010 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101103</span>November 3, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101103</span>November 3, 2010 | ||
Line 98: | Line 98: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">390</span>{{MSP|390|Chimchar}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">390</span>{{MSP|390|Chimchar}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation IV|2010 Birthday Chimchar|Birthday Chimchar}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100912</span>September 12, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">100912</span>September 12, 2010 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101103</span>November 3, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101103</span>November 3, 2010 | ||
Line 104: | Line 104: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">531</span>{{MSP|531|Audino}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">531</span>{{MSP|531|Audino}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation V|2010 Birthday Audino|Birthday Audino}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101104</span>November 4, 2010 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">101104</span>November 4, 2010 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">111103</span>November 3, 2011 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">111103</span>November 3, 2011 | ||
Line 122: | Line 122: | ||
|- | |- | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">531</span>{{MSP|531|Audino}} | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">531</span>{{MSP|531|Audino}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of Japanese | | style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation V|2011 Birthday Audino|Birthday Audino}} | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">111104</span>November 4, 2011 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">111104</span>November 4, 2011 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">121103</span>November 3, 2012 | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">121103</span>November 3, 2012 or December 4, 2012 | ||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">5</span>[[Generation V]] | |||
|- | |||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">531</span>{{MSP|531|Audino}} | |||
| style="background:#FFFFFF" | {{DL|List of local Japanese event Pokémon distributions in Generation V|2012 Birthday Audino|Birthday Audino}} | |||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">111104</span>November 4, 2012 or December 4, 2012 | |||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">121103</span>November 3, 2013 or December 4, 2013 | |||
| style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">5</span>[[Generation V]] | | style="background:#FFFFFF" | <span style="display:none">5</span>[[Generation V]] | ||
|} | |} |