19,442
edits
Braviapert (talk | contribs) |
m (→In other languages: Single egg cell ball...) |
||
Line 267: | Line 267: | ||
| 유니란 ''Yuniran'' | | 유니란 ''Yuniran'' | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| [[List of Chinese Pokémon names|Chinese]] ({{tt|Mandarin|Taiwan and mainland China}}) | |||
| 單卵細胞球 / 单卵细胞球 ''Dānluǎnxìbāoqiú'' | |||
| From {{tt|單 ''dān''|single}}, {{tt|卵 ''luǎn''|egg, spawn}}, {{tt|細胞 ''xìbāo''|cell}}, and {{tt|球 ''qiú''|ball}}. | |||
|} | |} | ||
|- | |- |