511
edits
(→In the anime: those belong to nero and bianco) |
|||
Line 78: | Line 78: | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Muk|Spr 5b 089.png|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Muk|Spr 5b 089.png|poison|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Koffing|Spr 5b 109.png|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Koffing|Spr 5b 109.png|poison|size=96px|link=no}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Weezing|Spr 5b 110.png|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Weezing|Spr 5b 110.png|poison|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Sneasel|Spr 5b 215 m.png|dark|ice|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Sneasel|Spr 5b 215 m.png|dark|ice|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Zangoose|Spr 5b 335.png|normal|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Zangoose|Spr 5b 335.png|normal|size=96px|link=no}} | ||
Line 87: | Line 87: | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Patrat|Spr 5b 504.png|normal|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Patrat|Spr 5b 504.png|normal|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Watchog|Spr 5b 505.png|normal|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Watchog|Spr 5b 505.png|normal|size=96px|link=no}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Purrloin|Spr 5b 509.png|dark|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Purrloin|Spr 5b 509.png|dark|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Liepard|Spr 5b 510.png|dark|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Liepard|Spr 5b 510.png|dark|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Venipede|Spr 5b 543.png|bug|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Venipede|Spr 5b 543.png|bug|poison|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Whirlipede|Spr 5b 544.png|bug|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Whirlipede|Spr 5b 544.png|bug|poison|size=96px|link=no}} | ||
Line 96: | Line 96: | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Krokorok|Spr 5b 552.png|ground|dark|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Krokorok|Spr 5b 552.png|ground|dark|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Krookodile|Spr 5b 553.png|ground|dark|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Krookodile|Spr 5b 553.png|ground|dark|size=96px|link=no}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Scraggy|Spr 5b 559.png|dark|fighting|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Scraggy|Spr 5b 559.png|dark|fighting|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Scrafty|Spr 5b 560.png|dark|fighting|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Scrafty|Spr 5b 560.png|dark|fighting|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Trubbish|Spr 5b 568.png|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Trubbish|Spr 5b 568.png|poison|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Garbodor|Spr 5b 569.png|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Garbodor|Spr 5b 569.png|poison|size=96px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Foongus|Spr 5b 590.png|grass|poison|size=96px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Plasma Grunt|Foongus|Spr 5b 590.png|grass|poison|size=96px|link=no}} |
edits