84
edits
(→Background Pokémon: Adding still more background Pokemon) |
|||
Line 252: | Line 252: | ||
| {{ActivePoké||Lapras|131Lapras.png|water|ice|size=80px|link=Lapras (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lapras|131Lapras.png|water|ice|size=80px|link=Lapras (Pokémon)}} | ||
|- | |- | ||
| {{ActivePoké||Ditto|132Ditto.png|normal|normal|size=80px|link=Ditto (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Aerodactyl|142Aerodactyl.png|rock|flying|size=80px|link=Aerodactyl (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Aerodactyl|142Aerodactyl.png|rock|flying|size=80px|link=Aerodactyl (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Snorlax|143Snorlax.png|normal|normal|size=80px|link=Snorlax (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Snorlax|143Snorlax.png|normal|normal|size=80px|link=Snorlax (Pokémon)}} | ||
Line 261: | Line 262: | ||
| {{ActivePoké||Sudowoodo|185Sudowoodo.png|rock|rock|size=80px|link=Sudowoodo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sudowoodo|185Sudowoodo.png|rock|rock|size=80px|link=Sudowoodo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Politoed|186Politoed.png|water|water|size=80px|link=Politoed (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Politoed|186Politoed.png|water|water|size=80px|link=Politoed (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Jumpluff|189Jumpluff.png|grass|flying|size=80px|link=Jumpluff (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Jumpluff|189Jumpluff.png|grass|flying|size=80px|link=Jumpluff (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Slowking|199Slowking.png|water|psychic|size=80px|link=Slowking (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Slowking|199Slowking.png|water|psychic|size=80px|link=Slowking (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Misdreavus|200Misdreavus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Misdreavus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Misdreavus|200Misdreavus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Misdreavus (Pokémon)}} | ||
Line 272: | Line 273: | ||
| {{ActivePoké||Teddiursa|216Teddiursa.png|normal|normal|size=80px|link=Teddiursa (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Teddiursa|216Teddiursa.png|normal|normal|size=80px|link=Teddiursa (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Ursaring|217Ursaring.png|normal|normal|size=80px|link=Ursaring (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Ursaring|217Ursaring.png|normal|normal|size=80px|link=Ursaring (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Slugma|218Slugma.png|fire|fire|size=80px|link=Slugma (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Slugma|218Slugma.png|fire|fire|size=80px|link=Slugma (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Magcargo|219Magcargo.png|fire|rock|size=80px|link=Magcargo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Magcargo|219Magcargo.png|fire|rock|size=80px|link=Magcargo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Corsola|222Corsola.png|water|rock|size=80px|link=Corsola (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Corsola|222Corsola.png|water|rock|size=80px|link=Corsola (Pokémon)}} | ||
Line 283: | Line 284: | ||
| {{ActivePoké||Ho-Oh|250Ho-Oh.png|fire|flying|size=80px|link=Ho-Oh (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Ho-Oh|250Ho-Oh.png|fire|flying|size=80px|link=Ho-Oh (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Treecko|252Treecko.png|grass|grass|size=80px|link=Treecko (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Treecko|252Treecko.png|grass|grass|size=80px|link=Treecko (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Grovyle|253Grovyle.png|grass|grass|size=80px|link=Grovyle (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Grovyle|253Grovyle.png|grass|grass|size=80px|link=Grovyle (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Torchic|255Torchic.png|fire|fire|size=80px|link=Torchic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Torchic|255Torchic.png|fire|fire|size=80px|link=Torchic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Combusken|256Combusken.png|fire|fighting|size=80px|link=Combusken (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Combusken|256Combusken.png|fire|fighting|size=80px|link=Combusken (Pokémon)}} | ||
Line 294: | Line 295: | ||
| {{ActivePoké||Taillow|276Taillow.png|normal|flying|size=80px|link=Taillow (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Taillow|276Taillow.png|normal|flying|size=80px|link=Taillow (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Shroomish|285Shroomish.png|grass|grass|size=80px|link=Shroomish (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Shroomish|285Shroomish.png|grass|grass|size=80px|link=Shroomish (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Breloom|286Breloom.png|grass|fighting|size=80px|link=Breloom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Breloom|286Breloom.png|grass|fighting|size=80px|link=Breloom (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Slakoth|287Slakoth.png|normal|normal|size=80px|link=Slakoth (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Slakoth|287Slakoth.png|normal|normal|size=80px|link=Slakoth (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vigoroth|288Vigoroth.png|normal|normal|size=80px|link=Vigoroth (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vigoroth|288Vigoroth.png|normal|normal|size=80px|link=Vigoroth (Pokémon)}} | ||
Line 304: | Line 305: | ||
| {{ActivePoké||Plusle|311Plusle.png|electric|electric|size=80px|link=Plusle (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Plusle|311Plusle.png|electric|electric|size=80px|link=Plusle (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Minun|312Minun.png|electric|electric|size=80px|link=Minun (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Minun|312Minun.png|electric|electric|size=80px|link=Minun (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Roselia|315Roselia.png|grass|poison|size=80px|link=Roselia | | {{ActivePoké||Roselia|315Roselia.png|grass|poison|size=80px|link=Roselia (Pokémon)}} | ||
|- | |- | ||
| {{ActivePoké||Sharpedo|319Sharpedo.png|water|dark|size=80px|link=Sharpedo (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Wailmer|320Wailmer.png|water|water|size=80px|link=Wailmer (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Wailmer|320Wailmer.png|water|water|size=80px|link=Wailmer (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Wailord|321Wailord.png|water|water|size=80px|link=Wailord (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Wailord|321Wailord.png|water|water|size=80px|link=Wailord (Pokémon)}} | ||
Line 316: | Line 317: | ||
| {{ActivePoké||Altaria|334Altaria.png|dragon|flying|size=80px|link=Altaria (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Altaria|334Altaria.png|dragon|flying|size=80px|link=Altaria (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Zangoose|335Zangoose.png|normal|normal|size=80px|link=Zangoose (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Zangoose|335Zangoose.png|normal|normal|size=80px|link=Zangoose (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Claydol|344Claydol.png|ground|psychic|size=80px|link=Claydol (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Claydol|344Claydol.png|ground|psychic|size=80px|link=Claydol (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Milotic|350Milotic.png|water|water|size=80px|link=Milotic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Milotic|350Milotic.png|water|water|size=80px|link=Milotic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Banette|354Banette.png|ghost|ghost|size=80px|link=Banette (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Banette|354Banette.png|ghost|ghost|size=80px|link=Banette (Pokémon)}} | ||
Line 327: | Line 328: | ||
| {{ActivePoké||Clamperl|366Clamperl.png|water|water|size=80px|link=Clamperl (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Clamperl|366Clamperl.png|water|water|size=80px|link=Clamperl (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Luvdisc|370Luvdisc.png|water|water|size=80px|link=Luvdisc (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Luvdisc|370Luvdisc.png|water|water|size=80px|link=Luvdisc (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Regirock|377Regirock.png|rock|rock|size=80px|link=Regirock (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regirock|377Regirock.png|rock|rock|size=80px|link=Regirock (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Regice|378Regice.png|ice|ice|size=80px|link=Regice (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regice|378Regice.png|ice|ice|size=80px|link=Regice (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | ||
Line 338: | Line 339: | ||
| {{ActivePoké||Buizel|418Buizel.png|water|water|size=80px|link=Buizel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Buizel|418Buizel.png|water|water|size=80px|link=Buizel (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Floatzel|419Floatzel.png|water|water|size=80px|link=Floatzel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Floatzel|419Floatzel.png|water|water|size=80px|link=Floatzel (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Cherubi|420Cherubi.png|grass|grass|size=80px|link=Cherubi (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cherubi|420Cherubi.png|grass|grass|size=80px|link=Cherubi (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cherrim|421Cherrim-Sunny.png|grass|grass|size=80px|link=Cherrim (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cherrim|421Cherrim-Sunny.png|grass|grass|size=80px|link=Cherrim (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | ||
Line 349: | Line 350: | ||
| {{ActivePoké||Mime Jr.|439Mime Jr.png|Psychic|fairy|size=80px|link=Mime Jr. (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mime Jr.|439Mime Jr.png|Psychic|fairy|size=80px|link=Mime Jr. (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Happiny|440Happiny.png|normal|normal|size=80px|link=Happiny (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Happiny|440Happiny.png|normal|normal|size=80px|link=Happiny (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Gible|443Gible.png|dragon|ground|size=80px|link=Gible (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gible|443Gible.png|dragon|ground|size=80px|link=Gible (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gabite|444Gabite.png|dragon|ground|size=80px|link=Gabite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gabite|444Gabite.png|dragon|ground|size=80px|link=Gabite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | ||
Line 360: | Line 361: | ||
| {{ActivePoké||Electivire|466Electivire.png|electric|electric|size=80px|link=Electivire (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Electivire|466Electivire.png|electric|electric|size=80px|link=Electivire (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Togekiss|468Togekiss.png|fairy|flying|size=80px|link=Togekiss (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Togekiss|468Togekiss.png|fairy|flying|size=80px|link=Togekiss (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Yanmega|469Yanmega.png|bug|flying|size=80px|link=Yanmega (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Yanmega|469Yanmega.png|bug|flying|size=80px|link=Yanmega (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Glaceon|471Glaceon.png|ice|ice|size=80px|link=Glaceon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Glaceon|471Glaceon.png|ice|ice|size=80px|link=Glaceon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | ||
Line 371: | Line 372: | ||
| {{ActivePoké||Serperior|497Serperior.png|grass|grass|size=80px|link=Serperior (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Serperior|497Serperior.png|grass|grass|size=80px|link=Serperior (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Pignite|499Pignite.png|fire|fighting|size=80px|link=Pignite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pignite|499Pignite.png|fire|fighting|size=80px|link=Pignite (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Watchog|505Watchog.png|normal|normal|size=80px|link=Watchog (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Watchog|505Watchog.png|normal|normal|size=80px|link=Watchog (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Stoutland|508Stoutland.png|normal|normal|size=80px|link=Stoutland (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Stoutland|508Stoutland.png|normal|normal|size=80px|link=Stoutland (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | ||
Line 382: | Line 383: | ||
| {{ActivePoké||Whirlipede|544Whirlipede.png|bug|poison|size=80px|link=Whirlipede (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Whirlipede|544Whirlipede.png|bug|poison|size=80px|link=Whirlipede (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Lilligant|549Lilligant.png|grass|grass|size=80px|link=Lilligant (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lilligant|549Lilligant.png|grass|grass|size=80px|link=Lilligant (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Darmanitan|555Darmanitan_Zen_Mode_Dream.png|fire|psychic|size=80px|link=Darmanitan (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Darmanitan|555Darmanitan_Zen_Mode_Dream.png|fire|psychic|size=80px|link=Darmanitan (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Scrafty|560Scrafty.png|dark|fighting|size=80px|link=Scrafty (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Scrafty|560Scrafty.png|dark|fighting|size=80px|link=Scrafty (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | ||
Line 393: | Line 394: | ||
| {{ActivePoké||Gothorita|575Gothorita.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothorita (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gothorita|575Gothorita.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothorita (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gothitelle|576Gothitelle.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothitelle (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gothitelle|576Gothitelle.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothitelle (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Duosion|578Duosion.png|psychic|psychic|size=80px|link=Duosion (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Duosion|578Duosion.png|psychic|psychic|size=80px|link=Duosion (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Autumn.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Autumn.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Amoonguss|591Amoonguss.png|grass|poison|size=80px|link=Amoonguss (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Joltik|595Joltik.png|bug|electric|size=80px|link=Joltik (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Joltik|595Joltik.png|bug|electric|size=80px|link=Joltik (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Litwick|607Litwick.png|ghost|fire|size=80px|link=Litwick (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Litwick|607Litwick.png|ghost|fire|size=80px|link=Litwick (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Lampent|608Lampent.png|ghost|fire|size=80px|link=Lampent (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lampent|608Lampent.png|ghost|fire|size=80px|link=Lampent (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Chandelure|609Chandelure.png|ghost|fire|size=80px|link=Chandelure (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Chandelure|609Chandelure.png|ghost|fire|size=80px|link=Chandelure (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cubchoo|613Cubchoo.png|ice|ice|size=80px|link=Cubchoo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cubchoo|613Cubchoo.png|ice|ice|size=80px|link=Cubchoo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Beartic|614Beartic.png|ice|ice|size=80px|link=Beartic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Beartic|614Beartic.png|ice|ice|size=80px|link=Beartic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cryogonal|615Cryogonal.png|ice|ice|size=80px|link=Cryogonal (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cryogonal|615Cryogonal.png|ice|ice|size=80px|link=Cryogonal (Pokémon)}} | ||
Line 412: | Line 416: | ||
| {{ActivePoké||Volcarona|637Volcarona.png|bug|fire|size=80px|link=Volcarona (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Volcarona|637Volcarona.png|bug|fire|size=80px|link=Volcarona (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Thundurus|642Thundurus-Therian.png|electric|flying|size=80px|link=Thundurus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Thundurus|642Thundurus-Therian.png|electric|flying|size=80px|link=Thundurus (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Chesnaught|652Chesnaught.png|grass|fighting|size=80px|link=Chesnaught (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Chesnaught|652Chesnaught.png|grass|fighting|size=80px|link=Chesnaught (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Diggersby|660Diggersby.png|normal|ground|size=80px|link=Diggersby (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Diggersby|660Diggersby.png|normal|ground|size=80px|link=Diggersby (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Fletchling|661Fletchling.png|normal|flying|size=80px|link=Fletchling (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Fletchling|661Fletchling.png|normal|flying|size=80px|link=Fletchling (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon-Modern.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon-Modern.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | ||
Line 423: | Line 427: | ||
| {{ActivePoké||Pancham|674Pancham.png|fighting|fighting|size=80px|link=Pancham (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pancham|674Pancham.png|fighting|fighting|size=80px|link=Pancham (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Pangoro|675Pangoro.png|fighting|dark|size=80px|link=Pangoro (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pangoro|675Pangoro.png|fighting|dark|size=80px|link=Pangoro (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_La_Reine_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_La_Reine_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_Matron_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_Matron_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | ||
Line 434: | Line 438: | ||
| {{ActivePoké||Carbink|703Carbink.png|rock|fairy|size=80px|link=Carbink (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Carbink|703Carbink.png|rock|fairy|size=80px|link=Carbink (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Goodra|706Goodra.png|dragon|dragon|size=80px|link=Goodra (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Goodra|706Goodra.png|dragon|dragon|size=80px|link=Goodra (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Klefki|707Klefki.png|steel|fairy|size=80px|link=Klefki (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Klefki|707Klefki.png|steel|fairy|size=80px|link=Klefki (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Trevenant|709Trevenant.png|ghost|grass|size=80px|link=Trevenant (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Trevenant|709Trevenant.png|ghost|grass|size=80px|link=Trevenant (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gourgeist|711Gourgeist.png|ghost|grass|size=80px|link=Gourgeist (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gourgeist|711Gourgeist.png|ghost|grass|size=80px|link=Gourgeist (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Bergmite|712Bergmite.png|ice|ice|size=80px|link=Bergmite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Bergmite|712Bergmite.png|ice|ice|size=80px|link=Bergmite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} |
edits