84
edits
(→Background Pokémon: Added more BG Pokemon) |
|||
Line 332: | Line 332: | ||
| {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Burmy|412Burmy-Plant.png|bug|bug|size=80px|link=Burmy (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Burmy|412Burmy-Plant.png|bug|bug|size=80px|link=Burmy (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Trash.png|bug| | | {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Plant.png|bug|grass|size=80px|link=Wormadam (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Sandy.png|bug|steel|size=80px|link=Wormadam (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Wormadam|413Wormadam-Trash.png|bug|ground|size=80px|link=Wormadam (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Pachirisu|417Pachirisu.png|electric|electric|size=80px|link=Pachirisu (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pachirisu|417Pachirisu.png|electric|electric|size=80px|link=Pachirisu (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Buizel|418Buizel.png|water|water|size=80px|link=Buizel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Buizel|418Buizel.png|water|water|size=80px|link=Buizel (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Floatzel|419Floatzel.png|water|water|size=80px|link=Floatzel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Floatzel|419Floatzel.png|water|water|size=80px|link=Floatzel (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cherubi|420Cherubi.png|grass|grass|size=80px|link=Cherubi (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cherubi|420Cherubi.png|grass|grass|size=80px|link=Cherubi (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Cherrim|421Cherrim-Sunny.png|grass|grass|size=80px|link=Cherrim (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cherrim|421Cherrim-Sunny.png|grass|grass|size=80px|link=Cherrim (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Drifloon|425Drifloon.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifloon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Drifloon|425Drifloon.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifloon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Drifblim|426Drifblim.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifblim (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Drifblim|426Drifblim.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifblim (Pokémon)}} | ||
Line 348: | Line 350: | ||
| {{ActivePoké||Happiny|440Happiny.png|normal|normal|size=80px|link=Happiny (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Happiny|440Happiny.png|normal|normal|size=80px|link=Happiny (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gible|443Gible.png|dragon|ground|size=80px|link=Gible (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gible|443Gible.png|dragon|ground|size=80px|link=Gible (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Gabite|444Gabite.png|dragon|ground|size=80px|link=Gabite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gabite|444Gabite.png|dragon|ground|size=80px|link=Gabite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Riolu|447Riolu.png|fighting|fighting|size=80px|link=Riolu (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Riolu|447Riolu.png|fighting|fighting|size=80px|link=Riolu (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Hippowdon|450Hippowdon.png|ground|ground|size=80px|link=Hippowdon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Hippowdon|450Hippowdon.png|ground|ground|size=80px|link=Hippowdon (Pokémon)}} | ||
Line 359: | Line 361: | ||
| {{ActivePoké||Togekiss|468Togekiss.png|fairy|flying|size=80px|link=Togekiss (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Togekiss|468Togekiss.png|fairy|flying|size=80px|link=Togekiss (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Yanmega|469Yanmega.png|bug|flying|size=80px|link=Yanmega (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Yanmega|469Yanmega.png|bug|flying|size=80px|link=Yanmega (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Glaceon|471Glaceon.png|ice|ice|size=80px|link=Glaceon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Glaceon|471Glaceon.png|ice|ice|size=80px|link=Glaceon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Froslass|478Froslass.png|ice|ghost|size=80px|link=Froslass (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Froslass|478Froslass.png|ice|ghost|size=80px|link=Froslass (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Rotom|479Rotom.png|electric|ghost|size=80px|link=Rotom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Rotom|479Rotom.png|electric|ghost|size=80px|link=Rotom (Pokémon)}} | ||
Line 370: | Line 372: | ||
| {{ActivePoké||Pignite|499Pignite.png|fire|fighting|size=80px|link=Pignite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pignite|499Pignite.png|fire|fighting|size=80px|link=Pignite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Watchog|505Watchog.png|normal|normal|size=80px|link=Watchog (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Watchog|505Watchog.png|normal|normal|size=80px|link=Watchog (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Stoutland|508Stoutland.png|normal|normal|size=80px|link=Stoutland (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Stoutland|508Stoutland.png|normal|normal|size=80px|link=Stoutland (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Pidove|519Pidove.png|normal|flying|size=80px|link=Pidove (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pidove|519Pidove.png|normal|flying|size=80px|link=Pidove (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Audino|531Audino.png|normal|normal|size=80px|link=Audino (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Audino|531Audino.png|normal|normal|size=80px|link=Audino (Pokémon)}} | ||
Line 381: | Line 383: | ||
| {{ActivePoké||Lilligant|549Lilligant.png|grass|grass|size=80px|link=Lilligant (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lilligant|549Lilligant.png|grass|grass|size=80px|link=Lilligant (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Darmanitan|555Darmanitan_Zen_Mode_Dream.png|fire|psychic|size=80px|link=Darmanitan (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Darmanitan|555Darmanitan_Zen_Mode_Dream.png|fire|psychic|size=80px|link=Darmanitan (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Scrafty|560Scrafty.png|dark|fighting|size=80px|link=Scrafty (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Scrafty|560Scrafty.png|dark|fighting|size=80px|link=Scrafty (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cofagrigus|563Cofagrigus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Cofagrigus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cofagrigus|563Cofagrigus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Cofagrigus (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Archeops|567Archeops.png|rock|flying|size=80px|link=Archeops (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Archeops|567Archeops.png|rock|flying|size=80px|link=Archeops (Pokémon)}} | ||
Line 392: | Line 394: | ||
| {{ActivePoké||Gothitelle|576Gothitelle.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothitelle (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gothitelle|576Gothitelle.png|psychic|psychic|size=80px|link=Gothitelle (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Duosion|578Duosion.png|psychic|psychic|size=80px|link=Duosion (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Duosion|578Duosion.png|psychic|psychic|size=80px|link=Duosion (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
Line 403: | Line 405: | ||
| {{ActivePoké||Chandelure|609Chandelure.png|ghost|fire|size=80px|link=Chandelure (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Chandelure|609Chandelure.png|ghost|fire|size=80px|link=Chandelure (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cubchoo|613Cubchoo.png|ice|ice|size=80px|link=Cubchoo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cubchoo|613Cubchoo.png|ice|ice|size=80px|link=Cubchoo (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Beartic|614Beartic.png|ice|ice|size=80px|link=Beartic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Beartic|614Beartic.png|ice|ice|size=80px|link=Beartic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cryogonal|615Cryogonal.png|ice|ice|size=80px|link=Cryogonal (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cryogonal|615Cryogonal.png|ice|ice|size=80px|link=Cryogonal (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mienfoo|619Mienfoo.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienfoo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mienfoo|619Mienfoo.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienfoo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mienshao|620Mienshao.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienshao (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mienshao|620Mienshao.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienshao (Pokémon)}} | ||
Line 414: | Line 416: | ||
| {{ActivePoké||Fletchling|661Fletchling.png|normal|flying|size=80px|link=Fletchling (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Fletchling|661Fletchling.png|normal|flying|size=80px|link=Fletchling (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Vivillon|666Vivillon-Modern.png|bug|flying|size=80px|link=Vivillon (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Flabébé|669Flabébé.png|fairy|fairy|size=80px|link= Flabébé (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Skiddo|672Skiddo.png|grass|grass|size=80px|link=Skiddo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Skiddo|672Skiddo.png|grass|grass|size=80px|link=Skiddo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gogoat|673Gogoat.png|grass|grass|size=80px|link=Gogoat (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gogoat|673Gogoat.png|grass|grass|size=80px|link=Gogoat (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Pancham|674Pancham.png|fighting|fighting|size=80px|link=Pancham (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pancham|674Pancham.png|fighting|fighting|size=80px|link=Pancham (Pokémon)}} | ||
Line 424: | Line 427: | ||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_Matron_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou_Matron_Dream.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Hawlucha|701Hawlucha.png|fighting|flying|size=80px|link=Hawlucha (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Hawlucha|701Hawlucha.png|fighting|flying|size=80px|link=Hawlucha (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Dedenne|702Dedenne.png|electric|fairy|size=80px|link=Dedenne (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Dedenne|702Dedenne.png|electric|fairy|size=80px|link=Dedenne (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Carbink|703Carbink.png|rock|fairy|size=80px|link=Carbink (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Carbink|703Carbink.png|rock|fairy|size=80px|link=Carbink (Pokémon)}} | ||
Line 435: | Line 438: | ||
| {{ActivePoké||Gourgeist|711Gourgeist.png|ghost|grass|size=80px|link=Gourgeist (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gourgeist|711Gourgeist.png|ghost|grass|size=80px|link=Gourgeist (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Bergmite|712Bergmite.png|ice|ice|size=80px|link=Bergmite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Bergmite|712Bergmite.png|ice|ice|size=80px|link=Bergmite (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} |
edits