84
edits
(→Background Pokémon: Added Bergmite) |
(→Background Pokémon: Added Deerling-Winter and Sudowoodo) |
||
Line 259: | Line 259: | ||
| {{ActivePoké||Pichu|172Pichu.png|electric|electric|size=80px|link=Pichu (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pichu|172Pichu.png|electric|electric|size=80px|link=Pichu (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Togetic|176Togetic.png|fairy|flying|size=80px|link=Togetic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Togetic|176Togetic.png|fairy|flying|size=80px|link=Togetic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sudowoodo|185Sudowoodo.png|rock|rock|size=80px|link=Sudowoodo (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Politoed|186Politoed.png|water|water|size=80px|link=Politoed (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Politoed|186Politoed.png|water|water|size=80px|link=Politoed (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Jumpluff|189Jumpluff.png|grass|flying|size=80px|link=Jumpluff (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Jumpluff|189Jumpluff.png|grass|flying|size=80px|link=Jumpluff (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Slowking|199Slowking.png|water|psychic|size=80px|link=Slowking (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Slowking|199Slowking.png|water|psychic|size=80px|link=Slowking (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Misdreavus|200Misdreavus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Misdreavus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Misdreavus|200Misdreavus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Misdreavus (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Unown|201Unown.png|psychic|psychic|size=80px|link=Unown (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Unown|201Unown.png|psychic|psychic|size=80px|link=Unown (Pokémon)}} | ||
Line 272: | Line 273: | ||
| {{ActivePoké||Ursaring|217Ursaring.png|normal|normal|size=80px|link=Ursaring (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Ursaring|217Ursaring.png|normal|normal|size=80px|link=Ursaring (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Slugma|218Slugma.png|fire|fire|size=80px|link=Slugma (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Slugma|218Slugma.png|fire|fire|size=80px|link=Slugma (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Magcargo|219Magcargo.png|fire|rock|size=80px|link=Magcargo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Magcargo|219Magcargo.png|fire|rock|size=80px|link=Magcargo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Corsola|222Corsola.png|water|rock|size=80px|link=Corsola (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Corsola|222Corsola.png|water|rock|size=80px|link=Corsola (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Smeargle|235Smeargle.png|normal|normal|size=80px|link=Smeargle (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Smeargle|235Smeargle.png|normal|normal|size=80px|link=Smeargle (Pokémon)}} | ||
Line 283: | Line 284: | ||
| {{ActivePoké||Treecko|252Treecko.png|grass|grass|size=80px|link=Treecko (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Treecko|252Treecko.png|grass|grass|size=80px|link=Treecko (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Grovyle|253Grovyle.png|grass|grass|size=80px|link=Grovyle (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Grovyle|253Grovyle.png|grass|grass|size=80px|link=Grovyle (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Torchic|255Torchic.png|fire|fire|size=80px|link=Torchic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Torchic|255Torchic.png|fire|fire|size=80px|link=Torchic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Combusken|256Combusken.png|fire|fighting|size=80px|link=Combusken (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Combusken|256Combusken.png|fire|fighting|size=80px|link=Combusken (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mudkip|258Mudkip.png|water|water|size=80px|link=Mudkip (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mudkip|258Mudkip.png|water|water|size=80px|link=Mudkip (Pokémon)}} | ||
Line 294: | Line 295: | ||
| {{ActivePoké||Shroomish|285Shroomish.png|grass|grass|size=80px|link=Shroomish (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Shroomish|285Shroomish.png|grass|grass|size=80px|link=Shroomish (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Breloom|286Breloom.png|grass|fighting|size=80px|link=Breloom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Breloom|286Breloom.png|grass|fighting|size=80px|link=Breloom (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Slakoth|287Slakoth.png|normal|normal|size=80px|link=Slakoth (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Slakoth|287Slakoth.png|normal|normal|size=80px|link=Slakoth (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vigoroth|288Vigoroth.png|normal|normal|size=80px|link=Vigoroth (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vigoroth|288Vigoroth.png|normal|normal|size=80px|link=Vigoroth (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Slaking|289Slaking.png|normal|normal|size=80px|link=Slaking (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Slaking|289Slaking.png|normal|normal|size=80px|link=Slaking (Pokémon)}} | ||
Line 305: | Line 306: | ||
| {{ActivePoké||Roselia|315Roselia.png|grass|poison|size=80px|link=Roselia (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Roselia|315Roselia.png|grass|poison|size=80px|link=Roselia (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sharpedo|319Sharpedo.png|water|dark|size=80px|link=Sharpedo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sharpedo|319Sharpedo.png|water|dark|size=80px|link=Sharpedo (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Wailmer|320Wailmer.png|water|water|size=80px|link=Wailmer (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Wailmer|320Wailmer.png|water|water|size=80px|link=Wailmer (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Wailord|321Wailord.png|water|water|size=80px|link=Wailord (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Wailord|321Wailord.png|water|water|size=80px|link=Wailord (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Torkoal|324Torkoal.png|fire|fire|size=80px|link=Torkoal (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Torkoal|324Torkoal.png|fire|fire|size=80px|link=Torkoal (Pokémon)}} | ||
Line 315: | Line 316: | ||
| {{ActivePoké||Altaria|334Altaria.png|dragon|flying|size=80px|link=Altaria (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Altaria|334Altaria.png|dragon|flying|size=80px|link=Altaria (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Zangoose|335Zangoose.png|normal|normal|size=80px|link=Zangoose (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Zangoose|335Zangoose.png|normal|normal|size=80px|link=Zangoose (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Claydol|344Claydol.png|ground|psychic|size=80px|link=Claydol | | {{ActivePoké||Claydol|344Claydol.png|ground|psychic|size=80px|link=Claydol (Pokémon)}} | ||
|- | |- | ||
| {{ActivePoké||Milotic|350Milotic.png|water|water|size=80px|link=Milotic (Pokémon)}} | |||
| {{ActivePoké||Banette|354Banette.png|ghost|ghost|size=80px|link=Banette (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Banette|354Banette.png|ghost|ghost|size=80px|link=Banette (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Duskull|355Duskull.png|ghost|ghost|size=80px|link=Duskull (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Duskull|355Duskull.png|ghost|ghost|size=80px|link=Duskull (Pokémon)}} | ||
Line 327: | Line 328: | ||
| {{ActivePoké||Luvdisc|370Luvdisc.png|water|water|size=80px|link=Luvdisc (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Luvdisc|370Luvdisc.png|water|water|size=80px|link=Luvdisc (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Regirock|377Regirock.png|rock|rock|size=80px|link=Regirock (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regirock|377Regirock.png|rock|rock|size=80px|link=Regirock (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Regice|378Regice.png|ice|ice|size=80px|link=Regice (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regice|378Regice.png|ice|ice|size=80px|link=Regice (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Registeel|379Registeel.png|steel|steel|size=80px|link=Registeel (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Burmy|412Burmy-Plant.png|bug|bug|size=80px|link=Burmy (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Burmy|412Burmy-Plant.png|bug|bug|size=80px|link=Burmy (Pokémon)}} | ||
Line 338: | Line 339: | ||
| {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Ambipom|424Ambipom.png|normal|normal|size=80px|link=Ambipom (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Drifloon|425Drifloon.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifloon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Drifloon|425Drifloon.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifloon (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Drifblim|426Drifblim.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifblim (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Drifblim|426Drifblim.png|ghost|flying|size=80px|link=Drifblim (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Lopunny|428Lopunny.png|normal|normal|size=80px|link=Lopunny (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lopunny|428Lopunny.png|normal|normal|size=80px|link=Lopunny (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mismagius|429Mismagius.png|ghost|ghost|size=80px|link=Mismagius (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mismagius|429Mismagius.png|ghost|ghost|size=80px|link=Mismagius (Pokémon)}} | ||
Line 349: | Line 350: | ||
| {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Munchlax|446Munchlax.png|normal|normal|size=80px|link=Munchlax (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Riolu|447Riolu.png|fighting|fighting|size=80px|link=Riolu (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Riolu|447Riolu.png|fighting|fighting|size=80px|link=Riolu (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Hippowdon|450Hippowdon.png|ground|ground|size=80px|link=Hippowdon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Hippowdon|450Hippowdon.png|ground|ground|size=80px|link=Hippowdon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Finneon|456Finneon.png|water|water|size=80px|link=Finneon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Finneon|456Finneon.png|water|water|size=80px|link=Finneon (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Lumineon|457Lumineon.png|water|water|size=80px|link=Lumineon (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Lumineon|457Lumineon.png|water|water|size=80px|link=Lumineon (Pokémon)}} | ||
Line 360: | Line 361: | ||
| {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Dusknoir|477Dusknoir.png|ghost|ghost|size=80px|link=Dusknoir (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Froslass|478Froslass.png|ice|ghost|size=80px|link=Froslass (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Froslass|478Froslass.png|ice|ghost|size=80px|link=Froslass (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Rotom|479Rotom.png|electric|ghost|size=80px|link=Rotom (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Rotom|479Rotom.png|electric|ghost|size=80px|link=Rotom (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Heatran|485Heatran.png|fire|steel|size=80px|link=Heatran (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Heatran|485Heatran.png|fire|steel|size=80px|link=Heatran (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Regigigas|486Regigigas.png|normal|normal|size=80px|link=Regigigas (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Regigigas|486Regigigas.png|normal|normal|size=80px|link=Regigigas (Pokémon)}} | ||
Line 371: | Line 372: | ||
| {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Purrloin|509Purrloin.png|dark|dark|size=80px|link=Purrloin (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Pidove|519Pidove.png|normal|flying|size=80px|link=Pidove (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pidove|519Pidove.png|normal|flying|size=80px|link=Pidove (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Audino|531Audino.png|normal|normal|size=80px|link=Audino (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Audino|531Audino.png|normal|normal|size=80px|link=Audino (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Timburr|532Timburr.png|fighting|fighting|size=80px|link=Timburr (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Timburr|532Timburr.png|fighting|fighting|size=80px|link=Timburr (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Throh|538Throh.png|fighting|fighting|size=80px|link=Throh (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Throh|538Throh.png|fighting|fighting|size=80px|link=Throh (Pokémon)}} | ||
Line 382: | Line 383: | ||
| {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sigilyph|561Sigilyph.png|psychic|flying|size=80px|link=Sigilyph (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Cofagrigus|563Cofagrigus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Cofagrigus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Cofagrigus|563Cofagrigus.png|ghost|ghost|size=80px|link=Cofagrigus (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Archeops|567Archeops.png|rock|flying|size=80px|link=Archeops (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Archeops|567Archeops.png|rock|flying|size=80px|link=Archeops (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Trubbish|568Trubbish.png|poison|poison|size=80px|link=Trubbish (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Trubbish|568Trubbish.png|poison|poison|size=80px|link=Trubbish (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Garbodor|569Garbodor.png|poison|poison|size=80px|link=Garbodor (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Garbodor|569Garbodor.png|poison|poison|size=80px|link=Garbodor (Pokémon)}} | ||
Line 392: | Line 393: | ||
| {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Swanna|581Swanna.png|water|flying|size=80px|link=Swanna (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Vanillite|582Vanillite.png|ice|ice|size=80px|link=Vanillite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Deerling|585Deerling-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Deerling (Pokémon)}} | |||
|- | |||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Summer.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Sawsbuck|586Sawsbuck-Winter.png|normal|grass|size=80px|link=Sawsbuck (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Joltik|595Joltik.png|bug|electric|size=80px|link=Joltik (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Joltik|595Joltik.png|bug|electric|size=80px|link=Joltik (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Litwick|607Litwick.png|ghost|fire|size=80px|link=Litwick (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Litwick|607Litwick.png|ghost|fire|size=80px|link=Litwick (Pokémon)}} | ||
Line 403: | Line 405: | ||
| {{ActivePoké||Mienfoo|619Mienfoo.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienfoo (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mienfoo|619Mienfoo.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienfoo (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Mienshao|620Mienshao.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienshao (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Mienshao|620Mienshao.png|fighting|fighting|size=80px|link=Mienshao (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Volcarona|637Volcarona.png|bug|fire|size=80px|link=Volcarona (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Volcarona|637Volcarona.png|bug|fire|size=80px|link=Volcarona (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Thundurus|642Thundurus-Therian.png|electric|flying|size=80px|link=Thundurus (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Thundurus|642Thundurus-Therian.png|electric|flying|size=80px|link=Thundurus (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Chesnaught|652Chesnaught.png|grass|fighting|size=80px|link=Chesnaught (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Chesnaught|652Chesnaught.png|grass|fighting|size=80px|link=Chesnaught (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Diggersby|660Diggersby.png|normal|ground|size=80px|link=Diggersby (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Diggersby|660Diggersby.png|normal|ground|size=80px|link=Diggersby (Pokémon)}} | ||
Line 414: | Line 416: | ||
| {{ActivePoké||Pangoro|675Pangoro.png|fighting|dark|size=80px|link=Pangoro (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Pangoro|675Pangoro.png|fighting|dark|size=80px|link=Pangoro (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Furfrou|676Furfrou.png|normal|normal|size=80px|link=Furfrou (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Meowstic|678Meowstic-Female.png|psychic|psychic|size=80px|link=Meowstic (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Honedge|679Honedge.png|steel|ghost|size=80px|link=Honedge (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Tyrantrum|697Tyrantrum.png|rock|dragon|size=80px|link=Tyrantrum (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Hawlucha|701Hawlucha.png|fighting|flying|size=80px|link=Hawlucha (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Hawlucha|701Hawlucha.png|fighting|flying|size=80px|link=Hawlucha (Pokémon)}} | ||
Line 425: | Line 427: | ||
| {{ActivePoké||Trevenant|709Trevenant.png|ghost|grass|size=80px|link=Trevenant (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Trevenant|709Trevenant.png|ghost|grass|size=80px|link=Trevenant (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Gourgeist|711Gourgeist.png|ghost|grass|size=80px|link=Gourgeist (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Gourgeist|711Gourgeist.png|ghost|grass|size=80px|link=Gourgeist (Pokémon)}} | ||
|- | |||
| {{ActivePoké||Bergmite|712Bergmite.png|ice|ice|size=80px|link=Bergmite (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Bergmite|712Bergmite.png|ice|ice|size=80px|link=Bergmite (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Avalugg|713Avalugg.png|ice|ice|size=80px|link=Avalugg (Pokémon)}} | ||
| {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} | | {{ActivePoké||Noibat|714Noibat.png|flying|dragon|size=80px|link=Noibat (Pokémon)}} | ||
|}{{left clear}} | |}{{left clear}} |
edits