85
edits
(→Intro) |
(→Names) |
||
Line 71: | Line 71: | ||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | | Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | ||
| 松竹梅 ''Chùhng-Jūk-Mùih'' | | 松竹梅 ''Chùhng-Jūk-Mùih'' | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Brazilian Portuguese | |||
| Irmãs Infortúnio | |||
| From ''infortúnio''(misfortune) | |||
|} | |} | ||
edits