2,426
edits
mNo edit summary |
Guille Skye (talk | contribs) m (Added Kumiko Higa, Kujira, Dai Matsumoto and Kan Tanaka.) |
||
Line 21: | Line 21: | ||
| Masaki Aizawa | | Masaki Aizawa | ||
| 相沢正輝 | | 相沢正輝 | ||
| [[Archie]], [[Professor Telesu]], [[ | | [[Archie]], [[Professor Telesu]], [[Proprietor]] | ||
|- | |- | ||
| Kenji Akabane | | Kenji Akabane | ||
Line 241: | Line 241: | ||
| [[Noriko Hidaka]] | | [[Noriko Hidaka]] | ||
| 日高のり子 | | 日高のり子 | ||
| [[Tory Lund]], [[Jeanette Fisher]] | | [[Tory Lund]], [[Jeanette Fisher]], {{ka|Gilbert}} | ||
|- | |||
| Kumiko Higa | |||
| 比嘉久美子 | |||
| [[Thatcher#Pokémon|Thatcher's Minun]], {{p|Minun}} ([[M07]]) | |||
|- | |- | ||
| Tsugumi Higasayama | | Tsugumi Higasayama | ||
Line 274: | Line 278: | ||
| 平松晶子 | | 平松晶子 | ||
| [[Jessie]] ([[AG085]]-[[AG092]]), {{mov|Melody}}, [[Chigusa]] | | [[Jessie]] ([[AG085]]-[[AG092]]), {{mov|Melody}}, [[Chigusa]] | ||
|- | |||
| Masashi Hirose | |||
| 広瀬正志 | |||
| [[Kurt]], [[Professor Marble]] | |||
|- | |- | ||
| Aya Hisakawa | | Aya Hisakawa | ||
| 久川綾 | | 久川綾 | ||
| [[Carol]], [[Luna Carson]] | | [[Carol]], [[Luna Carson]] | ||
|- | |- | ||
| [[Nobuyuki Hiyama]] | | [[Nobuyuki Hiyama]] | ||
Line 293: | Line 297: | ||
| [[Takako Honda]] | | [[Takako Honda]] | ||
| 本田貴子 | | 本田貴子 | ||
| [[J]], [[Meredith]] | | [[J]], [[Meredith]], {{p|Virizion}} ([[M15]]) | ||
|- | |- | ||
| Katsuhisa Hōki | | Katsuhisa Hōki | ||
Line 517: | Line 521: | ||
| Akiko Kawase | | Akiko Kawase | ||
| 川瀬晶子 | | 川瀬晶子 | ||
| {{p|Plusle}}, [[Oscar and Andi|Andi]] | | [[Thatcher#Pokémon|Thatcher's Plusle]], {{p|Plusle}} ([[M07]]), [[Oscar and Andi|Andi]] | ||
|- | |- | ||
| Tokuyoshi Kawashima | | Tokuyoshi Kawashima | ||
Line 654: | Line 658: | ||
| 釘宮理恵 | | 釘宮理恵 | ||
| {{jo|Lily}}, [[Landis]], [[Peggy]], {{mov|Celebi|Celebi|13}} | | {{jo|Lily}}, [[Landis]], [[Peggy]], {{mov|Celebi|Celebi|13}} | ||
|- | |||
| Kujira | |||
| くじら | |||
| {{p|Jynx}} ([[AG168]]) | |||
|- | |- | ||
| Nina Kumagaya | | Nina Kumagaya | ||
Line 702: | Line 710: | ||
| 松風雅也 | | 松風雅也 | ||
| [[Morty]] | | [[Morty]] | ||
|- | |||
| Dai Matsumoto | |||
| 松本大 | |||
| [[Sayer]] | |||
|- | |- | ||
| Marika Matsumoto | | Marika Matsumoto | ||
Line 1,117: | Line 1,129: | ||
| Chiyako Shibahara | | Chiyako Shibahara | ||
| 芝原チヤコ | | 芝原チヤコ | ||
| [[Mewtwo (anime)#Cloned Pokémon|Meowthtwo]], {{p|Meowth}} ([[EP056]]), {{p|Cubone}}, {{p|Bulbasaur}}, {{p|Ivysaur}}, {{p|Jynx}} | | [[Mewtwo (anime)#Cloned Pokémon|Meowthtwo]], {{p|Meowth}} ([[EP056]]), {{p|Cubone}}, {{p|Bulbasaur}}, {{p|Ivysaur}}, {{p|Jynx}} ([[AG168]]) | ||
|- | |- | ||
| Hidekatsu Shibata | | Hidekatsu Shibata | ||
Line 1,322: | Line 1,334: | ||
| 田中敦子 | | 田中敦子 | ||
| [[Lenora]], {{FB|Pike Queen|Lucy}} | | [[Lenora]], {{FB|Pike Queen|Lucy}} | ||
|- | |||
| Kan Tanaka | |||
| 田中完 | |||
| [[Mr. Big]] | |||
|- | |- | ||
| Kazunari Tanaka | | Kazunari Tanaka |
edits