2,362
edits
Fabu-Vinny (talk | contribs) m (→In side games) |
|||
Line 151: | Line 151: | ||
! Game | ! Game | ||
! [[Generation III]] | ! [[Generation III]] | ||
! [[Generation IV]] | |||
|- | |- | ||
| 16 || {{M|Fury Cutter}} | | 16 || {{M|Fury Cutter}} || {{M|Fury Cutter}} | ||
|- | |- | ||
| 17 || {{M|Pursuit}} | | 17 || {{M|Pursuit}} || {{M|Pursuit}} | ||
|- | |- | ||
| 23 || {{M|Screech}} | | 23 || {{M|Screech}} || {{M|Screech}} | ||
|- | |- | ||
| 29 || '''{{M|Leaf Blade}}''' | | 29 || '''{{M|Leaf Blade}}''' || '''{{M|Leaf Blade}}''' | ||
|- | |- | ||
| 35 || {{M|Agility}} | | 35 || {{M|Agility}} || {{M|Agility}} | ||
|- | |- | ||
| 41 || {{M|Slam}} | | 41 || {{M|Slam}} || {{M|Slam}} | ||
|- | |- | ||
| 47 || {{M|Detect}} | | 47 || {{M|Detect}} || {{M|Detect}} | ||
|- | |- | ||
| 53 || {{M|False Swipe}} | | 53 || {{M|False Swipe}} || {{M|False Swipe}} | ||
|- | |||
| 57 || || '''{{M|Leaf Strom}}''' | |||
|} | |} | ||
Line 175: | Line 178: | ||
! [[Generation III]] | ! [[Generation III]] | ||
|- | |- | ||
| TM01 || {{M|Focus Punch}} | | TM01 || {{M|Focus Punch}} || {{M|Focus Punch}} | ||
|- | |||
| TM06 || {{m|Toxic}} || {{M|Toxic}} | |||
|- | |||
| TM09 || '''{{M|Bullet Seed}}''' || '''{{M|Bullet Seed}}''' | |||
|- | |||
| TM10 || {{m|Hidden Power}} || {{m|Hidden Power}} | |||
|- | |||
| TM11 || {{M|Sunny Day}} || {{M|Sunny Day}} | |||
|- | |||
| TM17 || {{m|Protect}} || {{M|Protect}} | |||
|- | |||
| TM19 || '''{{M|Giga Drain}}''' || '''{{M|Giga Drain}}''' | |||
|- | |||
| TM20 || {{M|Safeguard}} || {{M|Safeguard}} | |||
|- | |||
| TM21 || {{m|Frustration}} || {{M|Frustration}} | |||
|- | |||
| TM22 || '''{{M|Solarbeam}}''' || '''{{M|Solarbeam}}''' | |||
|- | |||
| TM23 || {{M|Iron Tail}} || {{M|Iron Tail}} | |||
|- | |||
| TM27 || {{m|Return}} || {{M|Return}} | |||
|- | |||
| TM28 || {{M|Dig}} || {{M|Dig}} | |||
|- | |||
| TM31 || {{M|Brick Break}} || {{M|Brick Break}} | |||
|- | |||
| TM32 || {{M|Double Team}} || {{M|Double Team}} | |||
|- | |||
| TM39 || {{M|Rock Tomb}} || {{M|Rock Tomb}} | |||
|- | |- | ||
| | | TM40 || {{M|Aerial Ace}} || {{M|Aerial Ace}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM42 || {{m|Facade}} || {{M|Facade}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM43 || {{M|Secret Power}} || {{M|Secret Power}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM44 || {{M|Rest}} || {{M|Rest}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM45 || {{M|Attract}} || {{M|Attract}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM53 || '''{{M|Energy Ball}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM54 || || {{M|False Swipe}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM56 || || {{M|Hurl}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM58 || || {{M|Endure}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM60 || || {{M|Drain Punch}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM70 || || {{M|Flash}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM75 || || {{M|Swords Dance}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM76 || || {{M|Stealth Rock}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM80 || || {{M|Rock Slide}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM81 || || {{M|Scissor Cross}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM82 || || {{M|Sleep Talk}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM83 || || {{M|Nature Blessing}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM86 || '''{{M|Grass Rope}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | TM87 || || {{M|Swagger}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM90 || || {{M|Substitute}} | ||
|- | |- | ||
| HM01 || {{M|Cut}} | | HM01 || {{M|Cut}} || {{M|Cut}} | ||
|- | |- | ||
| HM04 || {{M|Strength}} | | HM04 || {{M|Strength}} || {{M|Strength}} | ||
|- | |- | ||
| HM05 || {{M|Flash}} | | HM05 || {{M|Flash}} || | ||
|- | |- | ||
| HM06 || {{M|Rock Smash}} | | HM06 || {{M|Rock Smash}} || {{M|Rock Smash}} | ||
|} | |} | ||
edits