2,362
edits
mNo edit summary |
|||
Line 108: | Line 108: | ||
![[Generation II]] | ![[Generation II]] | ||
![[Generation III]] | ![[Generation III]] | ||
![[Generation IV]] | |||
|- | |- | ||
| 4 || {{M|Growl}} || {{M|Tail Whip}} | | 4 || {{M|Growl}} || {{M|Tail Whip}} || | ||
|- | |- | ||
| | | 5 || || || {{M|Tail Whip}} | ||
|- | |- | ||
| | | 7 || {{M|Tail Whip}} || {{M|Refresh}} || | ||
|- | |- | ||
| | | 9 || || || {{M|Refresh}} | ||
|- | |- | ||
| | | 10 || {{M|Softboiled}} || {{M|Softboiled}} ||  p; | ||
|- | |- | ||
| | | 12 || || || {{M|Softboiled}} | ||
|- | |- | ||
| | | 13 || '''{{M|Doubleslap}}''' || '''{{M|Doubleslap}}''' || | ||
|- | |- | ||
| | | 16 || || || '''{{M|Doubleslap}}''' | ||
|- | |- | ||
| | | 18 || {{M|Minimize}} || {{M|Minimize}} || | ||
|- | |- | ||
| 47 || '''{{M|Double Edge}}''' || '''{{M|Double Edge}}''' | | 20 || || || {{Minimize}} | ||
|- | |||
| 23 || {{M|Sing}} || {{M|Sing}} || {{M|Sing}} | |||
|- | |||
| 27 || || || {{M|Hurl}} | |||
|- | |||
| 28 || '''{{M|Egg Bomb}}''' || '''{{M|Egg Bomb}}''' ||  p; | |||
|- | |||
| 31 || || || {{M|Defense Curl}} | |||
|- | |||
| 33 || {{M|Defense Curl}} || {{M|Defense Curl}} || | |||
|- | |||
| 34 || || || {{M|Light Screen}} | |||
|- | |||
| 38 || || || '''{{M|Egg Bomb}}''' | |||
|- | |||
| 40 || {{M|Light Screen}} || {{M|Light Screen}} || | |||
|- | |||
| 42 || || || {{M|Heal Wish}} | |||
|- | |||
| 46 || || || '''{{M|Double Edge}}''' | |||
|- | |||
| 47 || '''{{M|Double Edge}}''' || '''{{M|Double Edge}}''' || | |||
|} | |} | ||
edits