4,401
edits
Line 155: | Line 155: | ||
{| border="1" style="background: #77777; border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | {| border="1" style="background: #77777; border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | ||
|- style="background: #{{Water color}}" | |- style="background: #{{Water color}}" | ||
! Game || [[Generation III]] | ! Game || [[Generation III]] || [[Generation IV]] | ||
|- | |- | ||
| TM03 || '''{{m|Water Pulse}}''' | | TM03 || '''{{m|Water Pulse}}''' || '''{{m|Water Pulse}}''' | ||
|- | |- | ||
| TM06 || {{m|Toxic}} | | TM06 || {{m|Toxic}} || {{m|Toxic}} | ||
|- | |- | ||
| TM07 || {{M|Hail}} | | TM07 || {{M|Hail}} || {{M|Hail}} | ||
|- | |- | ||
| TM10 || {{m|Hidden Power}} | | TM10 || {{m|Hidden Power}} || {{m|Hidden Power}} | ||
|- | |- | ||
| TM13 || {{m|Ice Beam}} | | TM13 || {{m|Ice Beam}} || {{m|Ice Beam}} | ||
|- | |- | ||
| TM14 || {{m|Blizzard}} | | TM14 || {{m|Blizzard}} || {{m|Blizzard}} | ||
|- | |- | ||
| TM17 || {{m|Protect}} | | TM17 || {{m|Protect}} || {{m|Protect}} | ||
|- | |- | ||
| TM18 || {{m|Rain Dance}} | | TM18 || {{m|Rain Dance}} || {{m|Rain Dance}} | ||
|- | |- | ||
| TM21 || {{m|Frustration}} | | TM21 || {{m|Frustration}} || {{m|Frustration}} | ||
|- | |- | ||
| TM27 || {{m|Return}} | | TM27 || {{m|Return}} || {{m|Return}} | ||
|- | |- | ||
| TM32 || {{m|Double Team}} | | TM32 || {{m|Double Team}} || {{m|Double Team}} | ||
|- | |- | ||
| TM42 || {{m|Facade}} | | TM42 || {{m|Facade}} || {{m|Facade}} | ||
|- | |- | ||
| TM43 || {{m|Secret Power}} | | TM43 || {{m|Secret Power}} || {{m|Secret Power}} | ||
|- | |- | ||
| TM44 || {{m|Rest}} | | TM44 || {{m|Rest}} || {{m|Rest}} | ||
|- | |- | ||
| TM45 || {{M|Attract}} | | TM45 || {{M|Attract}} || {{M|Attract}} | ||
|- | |- | ||
| | | TM55 || || '''{{m|Brine}}''' | ||
|- | |- | ||
| HM07 || '''{{m|Waterfall}}''' | | TM58 || || {{M|Endure}} | ||
|- | |||
| TM78 || || {{M|Captivate}} | |||
|- | |||
| TM82 || || {{M|Sleep Talk}} | |||
|- | |||
| TM87 || || {{M|Swagger}} | |||
|- | |||
| TM90 || || {{M|Substitute}} | |||
|- | |||
| HM03 || '''{{m|Surf}}''' || '''{{m|Surf}}''' | |||
|- | |||
| HM07 || '''{{m|Waterfall}}''' || '''{{m|Waterfall}}''' | |||
|- | |- | ||
| HM08 || '''{{m|Dive}}''' | | HM08 || '''{{m|Dive}}''' |
edits