2,600
edits
Satoshi101 (talk | contribs) (→Evolved Pokémon: Just watched the ep, Aipom wasn't directly in front of Dawn) |
|||
Line 156: | Line 156: | ||
| 42 episodes | | 42 episodes | ||
| Pulled a {{evostone|Water Stone}} out of [[Samantha]]'s bag | | Pulled a {{evostone|Water Stone}} out of [[Samantha]]'s bag | ||
|- style="background:#fff" | |||
| {{MS|520|Tranquill (Pokémon)}} → {{MS|521F|Ash's Unfezant}} | |||
| {{Ash}} | |||
| [[BW022]] → [[BW068]] | |||
| 46 episodes | |||
| Fighting [[Skyla]]'s {{p|Swanna}} | |||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| {{MS|438|Bonsly (Pokémon)}} → {{MS|185|Brock's Sudowoodo}} | | {{MS|438|Bonsly (Pokémon)}} → {{MS|185|Brock's Sudowoodo}} |
edits