30
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{{right clear}} | |||
{{Party| | {| width="50%" align="right" | ||
|color={{Platinum color}} | |- | ||
|bordercolor={{Platinum color dark}} | |{{User Male|487}} | ||
|- | |||
|{{User Male Trainer}} | |||
|- | |||
|{{User Eight Gym Badges}} | |||
|- | |||
|{{User Champion}} | |||
|- | |||
|{{User Birthday|March 27}} | |||
|- | |||
|{{User CST}} | |||
|- | |||
|{{User Country|493|the United States}} | |||
|- | |||
|{{User Smart}} | |||
|- | |||
|{{User Brown Hair}} | |||
|- | |||
|{{User en|N}} | |||
|- | |||
|{{User No Sing}} | |||
|- | |||
|{{User Male Trainer}} | |||
|- | |||
|{{User Professor}} | |||
|- | |||
|{{User Dex}} | |||
|- | |||
|{{User Read Unown}} | |||
|- | |||
|{{User Alltypes}} | |||
|- | |||
|{{User Windows|7}} | |||
|- | |||
|{{User Chrome}} | |||
|- | |||
|{{User HTML}} | |||
|- | |||
|{{User Mystery Dungeon Red}} | |||
|- | |||
|{{User Mudkip}} | |||
|- | |||
|{{User:Origamiguy/Prizes/Tag Below}} | |||
|- | |||
|{{User:Origamiguy/Prizes/Tag Above}} | |||
|- | |||
|{{User Game|476|Mario}} | |||
|} | |||
{{Party|color={{Sapphire color}}|bordercolor={{Sapphire color dark}} | |||
|headcolor={{Sapphire color light}} | |||
|sprite=RS Brendan.png | |||
|prize=? | |||
|class=[[Pokémon Trainer|<sup>P</sup><sub>K</sub><sup>M</sup><sub>N</sub> Trainer]] | |||
|name=John | |||
|game=[[Emerald|{{color|000000|Emerald}}]] | |||
|location=IN UR FRIDGE EATIN UR FOODZ | |||
|pokemon=6 | |||
|pokemon1={{Pokémon|gen=4|ndex=254|pokemon=Sceptile | |||
|ability=Overgrow|level=100|gender=male|type1=Grass|held=Miracle Seed | |||
|move1=Dragon Claw|move1type=Dragon|move1cat=Physical | |||
|move2=Giga Drain|move2type=Grass|move2cat=Special | |||
|move3=ThunderPunch|move3type=Electric|move3cat=Physical | |||
|move4=Earthquake|move4type=Ground|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon2={{Pokémon|gen=4|ndex=257|pokemon=Blaziken | |||
|ability=Blaze|level=100|gender=male|type1=Fire|type2=Fighting|held=Charcoal | |||
|move1=Thunderpunch|move1type=Electric|move1cat=Physical | |||
|move2=Flamethrower|move2type=Fire|move2cat=Special | |||
|move3=Sky Uppercut|move3type=Fighting|move3cat=Physical | |||
|move4=Aerial Ace|move4type=Ghost|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon3={{Pokémon|gen=4|ndex=260|pokemon=Swampert | |||
|ability=Torrent|level=100|gender=male|type1=Water|type2=Ground|held=Mystic Water | |||
|move1=Iron Tail|move1type=Steel|move1cat=Physical | |||
|move2=Ice Beam|move2type=Ice|move2cat=Special | |||
|move3=Surf|move3type=Water|move3cat=Special | |||
|move4=Earthquake|move4type=Ground|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon4={{Pokémon|gen=4|ndex=277|pokemon=Swellow | |||
|ability=Guts|level=100|gender=male|type1=Normal|type2=Flying|held=Sharp Beak | |||
|move1=Fly|move1type=Flying|move1cat=Physical | |||
|move2=Steel Wing|move2type=Steel|move2cat=Physical | |||
|move3=Toxic|move3type=Poison|move3cat=Status | |||
|move4=Mud-Slap|move4type=Ground|move4cat=Special}} | |||
|pokemon5={{Pokémon|gen=4|ndex=310|pokemon=Manectric | |||
|ability=Static|level=100|gender=male|type1=Electric|held=Magnet | |||
|move1=Thunder|move1type=Electric|move1cat=Special | |||
|move2=Rain Dance|move2type=Water|move2cat=Status | |||
|move3=Bite|move3type=Dark|move3cat=Physical | |||
|move4=Hidden Power|move4type=Grass|move4cat=Special}} | |||
|pokemon6={{Pokémon|gen=4|ndex=376|pokemon=Metagross | |||
|ability=Clear Body|level=100|type1=Steel|type2=Psychic|held=TwistedSpoon | |||
|move1=Psychic|move1type=Psychic|move1cat=Special | |||
|move2=Meteor Mash|move2type=Steel|move2cat=Physical | |||
|move3=Shadow Ball|move3type=Poison|move3cat=Special | |||
|move4=Sludge Bomb|move4type=Water|move4cat=Special}}}} | |||
{{Party|color={{LeafGreen color}}|bordercolor={{LeafGreen color dark}} | |||
|headcolor={{LeafGreen color light}} | |||
|sprite=RedHGSS.gif | |||
|prize=? | |||
|class=[[Pokémon Trainer|<sup>P</sup><sub>K</sub><sup>M</sup><sub>N</sub> Trainer]] | |||
|name=John | |||
|game=[[Leafgreen|{{color|000000|LeafGreen}}]] | |||
|location=IN UR FRIDGE EATIN UR FOODZ....AGAIN | |||
|pokemon=6 | |||
|pokemon5={{Pokémon|gen=4|game=HeartGold and SoulSilver|ndex=025|pokemon=Pikachu | |||
|gender=male|spritegender=male|type1=Electric|ability=Static|held=Light Ball|level=100 | |||
|move1=Volt Tackle|move1type=Electric|move1cat=Physical | |||
|move2=Iron Tail|move2type=Steel|move2cat=Physical | |||
|move3=Brick Break|move3type=Fighting|move3cat=Physical | |||
|move4=Thunderbolt|move4type=Electric|move4cat=Special}} | |||
|pokemon6={{Pokémon|gen=4|ndex=065|pokemon=Alakazam | |||
|gender=male|spritegender=male|game=HeartGold and SoulSilver|type1=Psychic|ability=Synchronize|level=100|held=TwistedSpoon | |||
|move1=Ice Punch|move1type=Ice|move1cat=Physical | |||
|move2=Shock Wave|move2type=Electric|move2cat=Special | |||
|move3=Psychic|move3type=Psychic|move3cat=Special | |||
|move4=Shadow Ball|move4type=Ghost|move4cat=Special}} | |||
|pokemon4={{Pokémon|gen=4|ndex=018|pokemon=Pidgeot | |||
|gender=male|game=HeartGold and SoulSilver|type1=Normal|type2=Flying|ability=Keen Eye|level=100|held=Sharp Beak | |||
|move1=Fly|move1type=Flying|move1cat=Physical | |||
|move2=Steel Wing|move2type=Steel|move2cat=Physical | |||
|move3=Toxic|moe3type=Poison|move3cat=Status | |||
|move4=Return|move4type=Normal|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon1={{Pokémon|gen=4|ndex=003|pokemon=Venusaur|ability=Overgrow | |||
|gender=male|spritegender=male|game=HeartGold and SoulSilver|type1=Grass|type2=Poison|level=100|held=Miracle Seed | |||
|move1=Earthquake|move1type=Ground|move1cat=Physical | |||
|move2=Giga Drain|move2type=Grass|move2cat=Special | |||
|move3=Sludge Bomb|move3type=Poison|move3cat=Special | |||
|move4=Double-Edge|move4type=Normal|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon2={{Pokémon|gen=4|ndex=006 | |||
|pokemon=Charizard|gender=male|game=HeartGold and SoulSilver|type1=Fire|type2=Flying|ability=Blaze|level=100|held=Charcoal | |||
|move1=Flamethrower|move1type=Fire|move1cat=Special | |||
|move2=Aerial Ace|move2type=Flying|move2cat=Physical | |||
|move3=Dragon Claw|move3type=Dragon|move3cat=Physical | |||
|move4=Iron Tail|move4type=Steel|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon3={{Pokémon|gen=4|ndex=009|pokemon=Blastoise | |||
|gender=male|game=HeartGold and SoulSilver|type1=Water|ability=Torrent|level=100|held=Mystic Water | |||
|move1=Brick Break|move1type=Fighting|move1cat=Physical | |||
|move2=Ice Beam|move2type=Ice|move2cat=Special | |||
|move3=Iron Tail|move3type=Steel|move3cat=Physical | |||
|move4=Bite|move4type=Dark|move4cat=Physical}}}} | |||
{{Party|color={{Platinum color}}|bordercolor={{Platinum color dark}} | |||
|headcolor={{Platinum color light}} | |headcolor={{Platinum color light}} | ||
|sprite= | |sprite=LucasChallenge.png | ||
|prize= | |prize=? | ||
|class=[[Pokémon Trainer|<sup>P</sup><sub>K</sub><sup>M</sup><sub>N</sub> Trainer]] | |class=[[Pokémon Trainer|<sup>P</sup><sub>K</sub><sup>M</sup><sub>N</sub> Trainer]] | ||
|name=John | |name=John | ||
|game=[[Platinum|{{color|000000|Platinum}}]] | |game=[[Platinum|{{color|000000|Platinum}}]] | ||
|location= | |location= You know where I am. | ||
|pokemon=6 | |pokemon=6 | ||
Line 56: | Line 210: | ||
}} | }} | ||
{{Party|color={{Soulsilver color}}|bordercolor={{Soulsilver color dark}} | |||
|headcolor={{Soulsilver color light}} | |||
|sprite=HibikiChallenge.png | |||
|prize=? | |||
|class=[[Pokémon Trainer|<sup>P</sup><sub>K</sub><sup>M</sup><sub>N</sub> Trainer]] | |||
|name=John | |||
|game=[[Soulsilver|{{color|000000|Soulsilver}}]] | |||
|location=GUARD UR FRIDGE BETTER! | |||
|pokemon=6 | |||
|pokemon1={{Pokémon|gen=4|ndex=154|pokemon=Meganium | |||
|ability=Overgrow|level=100|gender=male|type1=Grass|held=Miracle Seed | |||
|move1=Energy Ball|move1type=Grass|move1cat=Special | |||
|move2=Outrage|move2type=Dragon|move2cat=Physical | |||
|move3=Rock Slide|move3type=Rock|move3cat=Physical | |||
|move4=Earthquake|move4type=Ground|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon2={{Pokémon|gen=4|ndex=157|pokemon=Typhlosion | |||
|ability=Blaze|level=100|gender=male|type1=Fire|held=Charcoal | |||
|move1=Thunderpunch|move1type=Electric|move1cat=Physical | |||
|move2=Flamethrower|move2type=Fire|move2cat=Special | |||
|move3=Brick Break|move3type=Fighting|move3cat=Physical | |||
|move4=Shadow Claw|move4type=Ghost|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon3={{Pokémon|gen=4|ndex=160|pokemon=Feraligatr | |||
|ability=Torrent|level=100|gender=male|type1=Water|held=Mystic Water | |||
|move1=Crunch|move1type=Dark|move1cat=Physical | |||
|move2=Ice Beam|move2type=Ice|move2cat=Special | |||
|move3=Surf|move3type=Water|move3cat=Special | |||
|move4=Dragon Pulse|move4type=Dragon|move4cat=Special}} | |||
|pokemon4={{Pokémon|gen=4|ndex=164|pokemon=Noctowl | |||
|ability=Insomnia|level=100|gender=male|type1=Normal|type2=Flying|held=Sharp Beak | |||
|move1=Fly|move1type=Flying|move1cat=Physical | |||
|move2=Psychic|move2type=Psychic|move2cat=Special | |||
|move3=Shadow Ball|move3type=Ghost|move3cat=Special | |||
|move4=Steel Wing|move4type=Steel|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon5={{Pokémon|gen=4|ndex=181|pokemon=Ampharos | |||
|ability=Static|level=100|gender=male|type1=Electric|held=Magnet | |||
|move1=Thunderbolt|move1type=Psychic|move1cat=Special | |||
|move2=Power Gem|move2type=Ghost|move2cat=Special | |||
|move3=Signal Beam|move3type=Bug|move3cat=Special | |||
|move4=Iron Tail|move4type=Grass|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon6={{Pokémon|gen=4|ndex=248|pokemon=Tyranitar | |||
|ability=Sand Veil|level=100|gender=male|type1=Rock|type2=Dark|held=Hard Stone | |||
|move1=Dragon Claw|move1type=Dragon|move1cat=Physical | |||
|move2=Earthquake|move2type=Ground|move2cat=Physical | |||
|move3=Stone Edge|move3type=Rock|move3cat=Physical | |||
|move4=Crunch|move4type=Dark|move4cat=Physical}}}} |
edits